Partnerzy serwisu:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach dołączył do patronackich szkół Kolei Mazowieckich

inf. pras 19.04.2021 664

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach dołączył do patronackich szkół Kolei Mazowieckich
fot. KM
– Współpraca ze szkołami kształcącymi młodzież na kierunkach związanych z koleją jest kluczowa dla pozyskania młodej, wykwalifikowanej kadry – podkreślają Koleje Mazowieckie, które objęły patronat nad szkołą w Siedlcach.
Obecnie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach mogą kształcić się w sześciu zawodach związanych z kolejnictwem. W Technikum nr 6 są to: technik transportu kolejowego, technik pojazdów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym i technik budownictwa kolejowego. Natomiast Branżowa Szkoła I stopnia nr 6 kształci w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych.
Umowa podpisana pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a szkołą pozwoli na współpracę w zakresie praktycznego kształcenia uczniów w zawodach związanych z kolejnictwem, w tym m.in. odbywanie praktyk zawodowych na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru KM. Ci uczniowie, których wyniki będą wystarczająco dobre, mogą liczyć na stypendium przyznawane przez Koleje Mazowieckie – informuje spółka. 

– Współpraca ze szkołami kształcącymi młodzież w zawodach kolejowych jest jednym z elementów strategii spółki w kontekście pozyskiwania wykwalifikowanej kadry. Cały czas się rozwijamy, kupujemy nowoczesny tabor. Nie wyobrażam sobie przyszłości przewoźnika bez pracowników posiadających odpowiednie kompetencje i pasję do zawodu. Wiem, że właśnie taka młodzież na poważnie planuje swoją karierę na kolei. A my ją do siebie z ochotą przyjmujemy – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich cytowany w komunikacie.

Monika Kowalczyk, p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, podkreśla, że porozumienie zawarte z Kolejami Mazowieckimi jest kolejną szansą na wsparcie młodzieży oraz stanowi gwarancję zatrudnienia po zakończeniu edukacji dla uczniów siedleckiej szkoły. – Mam nadzieję, że znajdą się też uczniowie szkół podstawowych, którzy skorzystają z naszej oferty i podejmą naukę w naszej szkole. Nasza oferta kształcenia odpowiada realnym potrzebom rynku pracy – dodała dyrektor Kowalczyk.
Ze strony Kolei Mazowieckich porozumienie podpisali członkowie zarządu: Dariusz Grajda oraz Cezary Lewandowski.

Szkołę reprezentowali Andrzej Sitnik, prezydent miasta Siedlce, i Monika Kowalczyk, p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Przypomnijmy, że w gronie szkół, z którymi współpracują Koleje Mazowieckie, znajdują się także: Technikum Nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. "Kolejówka", Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu, Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie oraz Niepubliczne Technikum im 72. Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony