Partnerzy serwisu:

Zespół Mazowsze zaśpiewał na Dworcu Centralnym

inf. pras. 13.12.2018 124

arrow
arrow
Zespół Mazowsze zaśpiewał na Dworcu Centralnym
fot. PKP SA
Zespół Mazowsze zaśpiewał na Dworcu Centralnym
Zespół Mazowsze zaśpiewał na Dworcu Centralnym
Zespół Mazowsze zaśpiewał na Dworcu Centralnym
Miła niespodzianka czekała wczoraj na podróżnych i pozostałe osoby odwiedzające stołeczny Dworzec Centralny około godziny 15:00. W hali głównej budynku można było posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Mazowsze.
Zespół przyjechał na Dworzec Centralny specjalnym pociągiem ze stacji Warszawa Zachodnia. Radosny bożonarodzeniowy orszak złożony z około stu osób przeszedł z peronów Dworca Centralnego do hali głównej i przy dużej, pięknej choince wykonał kilkunastominutowy koncert złożony z kolęd, pastorałek i fragmentów spektaklu „Betlejem Polskie”.

W wydarzeniu wzięli udział również Krzysztof Golubiewski – członek zarządu PKP SA i Artur Resmer – członek zarządu PKP Intercity.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy gościć na naszym dworcu zespół o takiej sławie i renomie jak „Mazowsze”. Dworce, pociągi to naturalne miejsca spotkań. W podróży zazwyczaj jesteśmy w biegu, staramy się jak najszybciej dotrzeć do celu, w międzyczasie pracujemy, odpoczywamy. Zdarza się jednak, że czas w drodze możemy spędzić inaczej. Kolej to doskonała przestrzeń do promocji kultury, sztuki, popularyzacji wiedzy historycznej – mówił Krzysztof Golubiewski.

– Koniec roku to taki czas w życiu, kiedy warto się na chwilę zatrzymać i zrobić przerwę w naszej podróży, by otoczyć się pięknem melodii i słów kolęd. Kolędując z zespołem Mazowsze, dziękujemy naszym pasażerom i składamy życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia – podkreślał członek zarządu PKP Intercity Artur Resmer.

Było to pierwsze tak duże wspólne przedsięwzięcie zespołu Mazowsze i Grupy PKP.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony