Partnerzy serwisu:

Zerwana sieć trakcyjna w Opolu, duże utrudnienia do końca dnia

kł, Rynek Kolejowy 23.03.2021 30

Zerwana sieć trakcyjna w Opolu, duże utrudnienia do końca dnia
fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Do końca dnia potrwa przerwa w ruchu pociągów na szlaku Opole Główne – Opole Groszowice. Przyczyną jest uszkodzenie konstrukcji i zerwanie sieci trakcyjnej.
Duże utrudnienia w ruchu kolejowym trwają dziś w Opolu i na magistrali E30. Z powodu uszkodzenia konstrukcji i zerwania sieci trakcyjnej nastąpiła całkowita przerwa w ruchu na szlaku Opole Główne – Opole Groszowice. – Zmiana wpływa na ruch kolejowy na stacji Opole Główne i przejazd niektórych pociągów dalekobieżnych z/do Wrocławia oraz Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich – informuje rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Do godziny 12.00 wprowadzono 3 wahadłowe połączenia Opole Główne – Opole Zachodnie dla pasażerów pociągów dalekobieżnych z kierunku Wrocławia w stronę Gliwic, przejeżdżających z pominięciem stacji Opole Główne przez Opole Towarowe. – Komunikacja zastępcza na odcinku Opole Groszowice – Opole Główne jest wykorzystywana dla połączeń regionalnych kończących/ zaczynających kursy w Opolu. Niektóre pociągi Polregio kursują przez Opole Wschodnie – podaje rzecznik.

Według danych PLK opóźnienia pociągów wynoszą od kilku do kilkudziesięciu minut. – Zmienioną organizacje ruchu koordynuje specjalny zespół, składający się z przedstawicieli zarządcy infrastruktury kolejowej i przewoźników. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie w pociągach – zapewnia przedstawiciel zarządcy infrastruktury.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony