Partnerzy serwisu:

Zerwana sieć trakcyjna i odwołane pociągi na linii do Mińska Mazowieckiego

mj / RK 09.08.2017 4,6k

Zerwana sieć trakcyjna i odwołane pociągi na linii do Mińska Mazowieckiego
Fot. PKP PLK
Trudne chwile przeżywają dzisiaj pasażerowie warszawskiej aglomeracji. Na linii kolejowej nr 2 do Mińska Mazowieckiego doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. W związku z utrudnieniami odwołano wiele pociągów regionalnych i Szybkiej Kolei Miejskiej. Trwa usuwanie awarii.
Trwające prace PKP Polskich Linii Kolejowych na stacji Warszawa Rembertów, przez co dostępna jest tylko jedna krawędź peronowa w obu kierunkach oraz zerwana sieć trakcyjna na szlaku pomiędzy Rembertowem a Sulejówkiem są dzisiaj (9.08.) powodem odwołanych i opóźnionych pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej.

Skład SKM Warszawa jadący ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do Sulejówka zerwał dzisiaj sieć trakcyjną. Jak podaje zarządca infrastruktury, uszkodzenia dotyczą aż ok. 700-metrowego odcinka. – PLK przewidują, że prawdopodobnie dzisiaj koło północy usterka zostanie naprawiona – przekazuje Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich. Spora część pociągów tej spółki do Mińska Mazowieckiego została odwołana. To samo dotyczy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Przewoźnik podał, że pociągi na linii S2 zostały odwołane na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna w obu kierunkach.

Jak podaje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK, pociągi jeżdżą wahadłowo torem nr 2 i notują już średnio do 20 minut opóźnienia. – Ekipa techniczna właśnie pracuje na miejscu zdarzenia, by jak najszybciej przywrócić pełny ruch na trasie – przekazuje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony