Partnerzy serwisu:

Zegarki Ball inspirowane kolejnictwem

tekst sponsorowany 15.10.2021 1,3k

Zegarki Ball inspirowane kolejnictwem
fot. ASK Nieruchomości
Kiedy myślimy o markach zegarków z bogatą i ważną historią, zwykle odnosimy się do Szwajcarii. Jednak mówiąc o Ball Watch Company musimy przenieść się do Ameryki i historii kolejnictwa, aby uzyskać pełny obraz tego, jak ta marka zegarków zmieniła krajobraz horologii na zawsze.
Zegarki Ball i amerykańskie kolejnictwo

Pociągi otworzyły zupełnie nowy świat dla ludzi, którzy potrzebowali niezawodnego i niedrogiego sposobu dotarcia do innych części stanów i kraju. Połączenie liniami kolejowym poszczególnych stanów Ameryki w XIX wieku, było prawdziwą rewolucją. Jednakże sytuacja, w której mieszkańcy w bezpieczny sposób i przede wszystkim - na czas mogli zacząć przemieszczać się, należy zawdzięczyć twórcy marki Ball. To właśnie On ujednolicił sposób pomiaru czasu kolejowego! Impulsem do tego była tragedia kolejowa mająca miejsce 18 kwietnia tegoż roku, 40 mil na zachód od Cleveland. Zatrzymanie się zegarka konduktora na 4 minuty spowodowało, że pociąg pasażerski nie zatrzymał się na stacji Kipton, wskutek czego na trasie zderzył się z pociągiem pocztowym.

Ta jedna z największych tragedii kolejowych tamtego okresu wprowadziła do tej dziedziny prawdziwe rewolucje zegarmistrzowskie. Ball miał za zadanie zostać Głównym Inspektorem Czasu dla kolei, co zasadniczo oznaczało, że był on odpowiedzialny za zapewnienie powszechnego pomiaru czasu w pociągach przejeżdżających przez kraj, aby uniknąć takich wypadków. Ten nacisk na dokładne pomiary czasu było czymś, co przekroczyło dziesięciolecia. Jego praca okazała się tak ważna i przełomowa, że wskutek tego narodziła się marka Ball.

Prestiż, niezawodność, tradycje - zegarki Ball

Ball to jedna z tych marek zegarków, które od samego początku powstania rozwija się i zdobywa coraz szersze grono odbiorców. Niezależnie od tego, czy chodzi o koleje czasowe w 1890 roku, czy o radzenie sobie współcześnie z codziennym czasem brand szanuje przeszłość poprzez wykorzystanie różnych komplikacji i stylów. Amerykańskie zegarki Ball zdobyły ogromną popularność za sprawą swoich nowoczesnych rozwiązań technologicznych, w tym wprowadzeniem do swoich modeli oświetlenia trigalight - wypełnionych gazem trytowym mikrorurek zapewniających samoistne świecenie aż do 25 lat! Należąc do ekskluzywnych brandów proponują nam intrygujące komplikacje, które spełnią oczekiwania zarówno kolekcjonerów, jak i osób szukających niezawodnych czasomierzy do używania w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Klasyczny Ball Trainmaster Chronometr

Jak sama nazwa wskazuje, zegarek ten honoruje słynne podróże kapitana Cooka 250 lat temu. Ten model ma wiele tradycyjnych BALL DNA zapakowanych w kopertę o szerokości 40 mm. To zegarek z klasyczną elegancką stylizacją. Cyfry rzymskie, dobra typografia i tor sekundowy - wszystko to znajduje się na tym limitowanym kawałku. Na każdym znaczniku godziny znajdują się rurki gazowe, zapewniające jasność godziny.
Modele z tej kolekcji znajdziesz na: zegarek.net

Ball Engineer Hydrocarbon do najtrudniejszych zadań

Zbudowana z myślą o ekstremalnych warunkach, kolekcja Engineer Hydrocarbon jest prawdziwym ucieleśnieniem tego, co reprezentuje marka. Jeśli jesteś rozpalonym odkrywcą, ta kolekcja zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby, jednocząc czas, księżyc i przypływ w jednym zegarku. Zegarek reprezentuje unikalny design. Logo Ball z grawerem RR delikatnie osadzony jest na tarczy zegarka. Możesz wybrać czarną lub niebieską tarczę z kopertą 42 mm. Zewnętrzna ramka oznacza pływy - wysokie lub niskie, ustawione na wskazywanie przez dwa tygodnie na raz - a wewnętrzna ramka pokazuje dni. Dodatkowo zegarek jest również wyposażony w małą komplikację datownika, która znajduje się między godziną 4 a 5. Komplikacja fazy księżyca znajdująca się tuż poniżej godziny 12 łączy wszystkie elementy w design, idealny dla żądnej przygód osoby. Co więcej, zegarki Ball zawsze starają się zapewnić maksymalną widoczność podczas całkowitej ciemności. Do tego czasomierze wchodzące w skład tej kolekcji mają 36 mikro lamp gazowych, które zawsze oświetlają czas, przypływ i fazy księżyca.

Modele z tej kolekcji znajdziesz na: zegarek.net

Zegarki Ball Master II - funkcjonalne i piękne

Jedno spojrzenie na ten zegarek, rezonuje z prawdziwą pasją stojącą za obietnicą marki, aby stworzyć piękne, ale przemysłowe zegarki funkcjonalne. Mister II to zaprojektowane zegarki nurkowe, które spełniają wymagania profesjonalnego nurkowania morskiego, dzięki czemu idealnie nadają się do przygód żeglarskich. Zaprojektowany z ekskluzywną obrotową ramką wewnętrzną, zegarek jest również wyposażony w chronograf z nagromadzonym pomiarem 12 godzin, okrągłą regułą suwaka i sub-tarczami na godziny, minuty i sekundy. Średnica koperty wynosi 44. Co więcej, zegarki Ball są również wyposażone w 21 mikro lamp gazowych na wskazówki godzin, minut, sekund i tarczę dla wyraźnej widoczności w ciemności.

Modele z tej kolekcji znajdziesz na: zegarek.net

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony