Partnerzy serwisu:

Zębaty pociąg do rezerwatu pandy

Przemysław Farsewicz 04.12.2022 2,5k

arrow
arrow
Zębaty pociąg do rezerwatu pandy
fot. xinhua
Zębaty pociąg do rezerwatu pandy
Zębaty pociąg do rezerwatu pandy
Zębaty pociąg do rezerwatu pandy
W Chinach powstał pierwszy skład do obsługi kolei zębatej. Będzie on obsługiwał budowaną właśnie górską trasę do rezerwatu pand na szczycie Siguniang w Syczuanie. Pierwszy odcinek ma być otwarty pod koniec 2023 roku.
Chiny pochwaliły się pierwszym krajowym pociągiem zębatym, który zjechał z linii produkcyjnej w Ziyang w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach. Pojazd składa się z czterech członów o całkowitej pojemności 145 pasażerów. Skład może osiągnąć prędkość 120 km/h, zaś na szynach wyposażonych w zębatkę – do 40 km/h.

Autonomia przy wspomaganiu 5G

Pociąg wyposażony jest w technologię autonomicznej jazdy wspomaganej przez 5G i system nawigacji satelitarnej BeiDou. Skład posiada także system automatycznej ochrony oraz inteligentnej analizy danych eksploatacyjnych.

Pojazd został opracowany przez spółkę zależną CRRC Ziyang, producenta lokomotyw, i jego partnerów oraz przy wsparciu innej spółki zależnej – CRRC Zhuzhou Locomotive, producenta elektrycznych lokomotyw.

Nowa linia ma powstać do 2026 roku


Nowy pociąg będzie kursował na pierwszej w kraju linii kolei zębatej, kolejce widokowej łączącej miasto Dujiangyan z rezerwatem pand i malowniczym obszarem turystycznym na górze Siguniang w Syczuanie. Oczekuje się, że pierwszy odcinek zostanie otwarty pod koniec 2023 r., a pełne działanie linii nastąpi w 2026 r. Czas podróży tą trasą zostanie skrócony z pięciu do dwóch godzin. Budowa linii kolejowej łączącej miasta Dujiangyan i Siguniangshan kosztuje 21,6 mld juanów. Obejmie 11 stacji, 25 mostów o łącznej długości 35 km i 86 km tuneli.

Chiński producent taboru wyraził nadzieję, że kolej zębata stanie się ważnym środkiem transportu w obszarach górskich dzięki zapewnieniu bezpieczeństwa, niskim kosztom budowy i niewielkiej ingerencji w środowisko naturalne.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony