Partnerzy serwisu:

Zdrożeją niektóre bilety Kolei Dolnośląskich. W tym „Weekend z KD”

Michał Szymajda 11.03.2021 2,3k

Zdrożeją niektóre bilety Kolei Dolnośląskich. W tym „Weekend z KD”
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Wraz z wiosenną korektą rozkładu jazdy Koleje Dolnośląskie zmieniają ceny biletów na niektórych relacjach. Podrożeje też bilet „Weekend z KD”. 
Oferty i promocje podlegają okresowej ocenie, w szczególności ich skuteczność i dopasowanie do ruchu pasażerskiego. Bez zmian pozostają bilety w taryfie podstawowej (tam, gdzie nie wprowadzono specjalnych odcinkowych promocji – dop. red.) dla biletów jednorazowych i okresowych oraz taryfa Razem. Na takich biletach jeździ blisko 90% naszych pasażerów – powiedział Przemysław Dorski z Biura Prasowego KD. W ramach biletów sprzedawanych w taryfie Razem, druga, trzecia i czwarta osoba w ramach jednego biletu odbywa przejazd na podstawie biletu o około 30% taniej niż w cenie regularnej.

– Zmiany cen biletów dotyczą głównie ofert na bilety odcinkowe, szczególnie objętych ofertą „Dobrego Biletu”, w ramach którego od 14 marca zmienią się stawki 11 odcinków, przy czym cena biletu dziesięciu z nich zwiększy się o 1 zł a jednego o 2 zł. – Ponadto, nastąpi zniesienie oferty „Dobry Bilet” dla odcinka Legnica – Lubin, gdzie od uruchomienia połączeń do Lubina struktura sprzedanych biletów systematycznie zmieniała się na korzyść biletów okresowych. Obecnie zdecydowana większość podróżnych na tym odcinku jeździ właśnie na tego typu biletach – dodał Przemysław Dorski.

Ceny biletów w ramach oferty „Dobry Bilet” będą przedstawiać się następująco:

 • Legnica – Jawor – 6 zł
 • Strzegom – Świdnica – 6 zł
 • Świdnica – Dzierżoniów – 6 zł
 • Świdnica – Bielawa – 6 zł
 • Wałbrzych – Kamienna Góra – 6 zł
 • Wałbrzych – Lubawka – 6 zł
 • Jelenia Góra – Kamienna Góra – 8 zł
 • Jelenia Góra – Lubawka – 8 zł
 • Jelenia Góra – Szklarska Poręba – 7 zł
 • Piechowice – Szklarska Poręba – 5 zł
 • Jelenia Góra – Wałbrzych – 14 zł (tu wzrost ceny jest o 2 złote, bilet będzie więc kosztował tyle samo, ile na pociągi PKP Intercity w tej relacji)
Droższy „Weekend z KD” zaboli miłośników weekendowych wycieczek

Niestety zdrożeje także bilet „Weekend z KD”, który do 14 marca będzie kosztować 39 złotych, a od następnego weekendu już 49 złotych. To pierwsza tak duża podwyżka ceny tego typu biletu wśród przewoźników regionalnych. Wciąż będzie można na nim korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KD od godziny 18 wieczora poprzedzającego dzień wolny (zazwyczaj piątek) do rana pierwszego dnia roboczego, do godziny 6. Bilet na rower do tego biletu podrożeje z 7 złotych do 10 (na wielokrotny przewóz jednośladu).
Koleje Dolnośląskie zmieniły również regulaminy „Biletu zintegrowanego”, „Biletu Sowiogórskiego” oraz oferty „Taryfa Aglomeracyjna”. Zniesiono również ofertę „Walka ze smogiem”. Szczegóły dot. zmian taryfowych można znaleźć na stronie przewoźnika: https://kolejedolnoslaskie.pl/ceny-biletow-2/
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony