Partnerzy serwisu:

ZDG TOR: To był świetny rok dla naszego wydawnictwa!

ZDG TOR 10.02.2020 1k

ZDG TOR: To był świetny rok dla naszego wydawnictwa!
fot. ZDG TOR
W 2019 roku nasze portale odwiedziło ponad 7,5 mln użytkowników – to najlepszy wynik w historii naszego wydawnictwa. Rynek Kolejowy odwiedziło 2,7 mln osób, co stawia go na czołowym miejscu wśród portali branżowych w kraju.
– To kolejny już rok, w którym przekonujemy się, że budowa własnej redakcji i tworzenie materiałów w oparciu o rzetelną pracę zespołu pomaga zdobywać kolejnych czytelników. Nasi dziennikarze są najlepsi w swoich branżach i to widać – podkreśla Łukasz Malinowski, dyrektor zarządzający i redaktor naczelny wydawnictw w Zespole Doradców Gospodarczych TOR (ZDG TOR).

Obecnie, każdego miesiąca niemal milion użytkowników zagląda na strony Rynku Kolejowego, Transportu Publicznego, Rynku Infrastruktury oraz Rynku Lotniczego.

Rekordowe czytelnictwo

Najchętniej odwiedzanym portalem jest Rynek Kolejowy. W roku 2019 odnotował 2,7 mln użytkowników, czyli o 14% więcej niż w roku 2018, oraz niemal 27 mln odsłon. To nasz najstarszy serwis, obecny na rynku od kilkunastu lat, który razem z miesięcznikiem „Rynek Kolejowy” osiągnął pozycję jednego z najsilniejszych tytułów branżowych w kraju.

Największym wzrostem liczby użytkowników może pochwalić się Rynek Lotniczy, który w drugim pełnym roku działalności osiągnął 1 mln użytkowników, tym samym niemal podwajając ich liczbę. Nasz najmłodszy portal może się pochwalić także świetnymi wynikami w styczniu tego roku. To właśnie Rynek Lotniczy poinformował jako pierwszy w Polsce o planach przejęcia przez Polską Grupę Lotniczą niemieckich linii Condor.

Rosnący poziom zanieczyszczeń i degradacji środowiska naturalnego sprawił, że podnoszone przez Transport Publiczny zagadnienia z zakresu rozwoju komunikacji miejskiej czy walki z wykluczeniem szybko zyskują nowych czytelników. W ostatnim roku było ich już 2,4 mln! Serwis pokazuje nie tylko problemy z jakimi zmagają się samorządy w kraju, ale i najnowsze rozwiązania technologiczne usprawniające transport.

Rynek Infrastruktury z 1,4 mln użytkowników pozostaje głównym źródłem informacji o zmianach zachodzących w drogownictwie i sektorze budowlanym. W tym roku planujemy kolejny etap przebudowy serwisu, który rozpoczęliśmy uruchamiając Rynek Lotniczy. Wkrótce zakres tematyczny Rynku Infrastruktury zostanie poszerzony o logistykę i magazynowanie, rozbudowana zostanie część intermodalna.

Świetne dotarcie do branży

W roku 2019 nasze portale odwiedziło łącznie ponad 7,5 mln użytkowników. Wygenerowały ponad 50 mln odsłon. Nasi dziennikarze, którym należą się ogromne słowa uznania za wykonaną w zeszłym roku pracę, opublikowali niemal 10 tys. tekstów.

Wiele z tych materiałów spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników – świadczą o tym nie tylko same statystyki czytelnictwa, ale też liczba interakcji na portalu i w mediach społecznościowych. Nasze teksty polubiono ponad 700 tys. razy, opublikowanych zostało ponad 63 tys. komentarzy. To ponad 170 wpisów naszych czytelników każdego dnia – wszystkie podlegają moderacji, co zapewnia wysoki poziom dyskusji.

Ponad 90 tys. osób obserwuje nasze konta na Facebooku, zaś 30 tys. śledzi konta portali i dziennikarzy na Twitterze.

– Takie statystyki i zaangażowanie czytelników świadczą o bardzo dobrym dotarciu do branży. Nasze materiały odbijają się także szerokim echem w mediach ogólnopolskich, które często odwołują się do naszych artykułów. To sprawia, że dla wielu firm staliśmy się najważniejszym partnerem w świecie mediów gospodarczych. Naszym partnerom i czytelnikom dziękuję za ostatni wspólny rok i mam nadzieję, że i w tym uda się nam spotkać zarówno w świecie wirtualnym, jak i na organizowanych przez nas kongresach i konferencjach – podsumowuje Malinowski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony