Partnerzy serwisu:

Zbliża się koniec kadencji zarządu PKP Cargo. Ruszyły konkursy

Jakub Madrjas 04.03.2019 4,1k

Zbliża się koniec kadencji zarządu PKP Cargo. Ruszyły konkursy
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Rada Nadzorcza PKP Cargo ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i członków zarządu spółki. Wynika to z końca kadencji obecnego zarządu.
Niespełna rok temu po wygraniu konkursu prezesem PKP Cargo został Czesław Warsewicz, w przeszłości m.in. prezes PKP Intercity. Wybrano wówczas również członka zarządu ds. finansowych. Wcześniej obowiązki prezesa spółki pełnił Krzysztof Mamiński. Dziś Rada Nadzorcza PKP Cargo ogłosiła, że zostało wszczęte postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa spółki oraz członków zarządu ds. finansowych, handlowych, operacyjnych oraz przedstawiciela pracowników. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 4 kwietnia.

Jak wyjaśnił “Rynkowi Kolejowemu” rzecznik PKP Cargo, Krzysztof Losz, według statutu spółki kadencja zarządu PKP Cargo upływa niezależnie od przeprowadzanych w jej trakcie zmian. Z tego – a nie np. z negatywnej oceny działania – wynika obecnie wszczęte postępowanie konkursowe. Obecna kadencja upływa w połowie tego roku.

Jak informuje spółka, w trakcie postępowania kwalifikacyjnego przy udziale doradcy rekrutacyjnego dokonywana jest ocena bazowych kwalifikacji i umiejętności kandydata (m.in. wiedzy z zakresu działalności spółki; znajomości zasad funkcjonowania spółek handlowych; doświadczenia w zakresie budowania relacji z interesariuszami spółki) oraz szczególnych kwalifikacji i umiejętności kandydata, wymaganych na stanowisko prezesa. To m.in. umiejętności organizacji i zaradzania, wiedzy i doświadczenia.

Wymagane jest m.in. pięcioletnie doświadczenie na stanowiskach wyższej kadry zarządzającej i znajomość dowolnego języka obcego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony