Partnerzy serwisu:

Zbigniew Tracichleb o przewozach kontenerowych z Chin

Łukasz Malinowski 10.02.2020 1,7k

Na początku stycznia 2020 roku do Polski dotarł pierwszy pociąg z 45 kontenerami z Chin. Ładunki po przejechaniu blisko 9,5 tys. km dotarły do stacji końcowej Sławków LHS. O znaczeniu tego inauguracyjnego przewozu mówił podczas Kongresu Rozwoju Kolei 2020 Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.
− Niedawno, bo 7 stycznia mieliśmy uroczystość przywitania pierwszego pociągu kontenerowego z Chin. Pokonał trasę 9,5 tys. km w 12 dób. W tej chwili mogę z całą pewnością potwierdzić, że wypełnił on oczekiwania naszych klientów – mówił prezes zarządu PKP LHS.

Warto przypomnieć, że nawiązanie współpracy PKP LHS z Xi’an Free Trade Port Construction and Operation oraz partnerami logistycznymi z Kazachstanu, Rosji i Ukrainy pozwoli na uruchomienie regularnych połączeń z Xi’an do Sławkowa LHS, które będą docierać w 10-12 dni.

– Teraz oczekujemy na drugi pociąg, a kolejne mamy już zamówione i uzgodnione. Wygląda więc na to, że najkrótsza trasa z Chin do Europy najdalej wysuniętą na zachód linią szerokotorową będzie wypełniała oczekiwania naszych partnerów i klientów – dodał Zbigniew Tracichleb.

Już po przygotowaniu filmu otrzymaliśmy informację, że w sobotę 1 lutego wieczorem, w rekordowym czasie 11 dni kolejny pociąg z Chin dotarł do Sławkowa. W jednym składzie znalazło się 50 kontenerów 40-stopowych (FEU).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony