Partnerzy serwisu:

Zaskakujące oznaczenia w aplikacji Bilkom znikną w czerwcu [aktualizacja]

Jakub Madrjas 16.05.2022 8,4k

arrow
arrow
Zaskakujące oznaczenia w aplikacji Bilkom znikną w czerwcu [aktualizacja]
Rys. PKP Informatyka
Zaskakujące oznaczenia w aplikacji Bilkom znikną w czerwcu [aktualizacja]
Zaskakujące oznaczenia w aplikacji Bilkom znikną w czerwcu [aktualizacja]
Nowa wersja aplikacji Bilkom Bilety w systemie Android wprowadziła ikony z dwuliterowymi opisami cech pociągu, takimi jak obecność wagonu gastronomicznego czy Wi-Fi, które wydają się szalenie nieintuicyjne.
Choć w przeglądarkowej wersji aplikacji Bilkom cechy pociągu, takie jak klimatyzacja czy oznaczenia Braille’a prezentowane są za pomocą dość czytelnych ikon, w nowej wersji mobilnej aplikacji Bilkom Bilety zastąpiły je oznaczenia literowe. Wydają się one bardzo nieintuicyjne:
Reprezentująca spółkę PKP Informatyka Justyna Siedlec przekazała "Rynkowi Kolejowemu”, że Bilkom jest stale aktualizowany i rozbudowywany w ramach kolejnych wersji. – Niektóre zmiany funkcjonalne niosą za sobą zmiany wyglądu oraz sposobu obsługi – stwierdza przedstawicielka spółki, dodając, że zarówno wygląd, jak i zakres funkcjonalny będą aktualizowane.

– Aplikacja posiada funkcjonalność przyjmowania zgłoszeń dotyczących sugestii oraz działania systemu. Tymi kanałami otrzymujemy od podróżnych informacje, które rozpatrujemy przy planowaniu kolejnych wersji Bilkom. Każdy użytkownik z dobrymi pomysłami jest zaproszony do ich zgłaszania przez formularz https://bilkom.pl/kontakt – zachęca przedstawicielka spółki.

Aplikację Bilkom Bilety można pobrać ze sklepu Google Play. Jest bardzo nisko oceniana przez użytkowników – średnia ocen to zaledwie 2/5. 

[Aktualizacja 16 maja] Na początku czerwca wrócą ikony


Po publikacji artykułu PKP Informatyka udzieliła "Rynkowi Kolejowemu" dodatkowych wyjaśnień w sprawie dziwnych oznaczeń. - Te oznaczenia są definiowanie na poziomie całej Europy, wszystkich przewoźników korzystających z silnika HAFAS firmy HACON. Do tej pory były ukryte za ikonami, a obecnie – w fazie przejściowej – są wypisane literami, jak np. w Szwajcarii od wielu lat – tłumaczy Justyna Siedlec. 

– Oznaczenia są uniwersalne, by wyszukiwarki połączeń, niezależnie od kraju ich stosowania, mogły tłumaczyć wyniki na swoje lokalizacje. Tym niemniej, w nowej wersji aplikacji przedmiotowe ikony będą bardziej intuicyjne – zapowiedziała przedstawicielka PKP Informatyki. Modyfikacja ma zostać wprowadzona na początku czerwca.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony