Partnerzy serwisu:

Zarząd Wars odwołany. Jest konkurs na nowy

Jakub Madrjas 11.01.2019 5,9k

Zarząd Wars odwołany. Jest konkurs na nowy
Fot. PKP IC
W ubiegłym miesiącu odwołany został zarząd należącej do Skarbu Państwa i PKP Intercity spółki Wars. Właśnie rozpisano konkursy na obsadzenie zwolnionych stanowisk prezesa i członka zarządu.
Rada Nadzorcza Warsu na posiedzeniu w dniu 20 grudnia 2018 r. odwołała Zbigniewa Terka ze stanowiska prezesa oraz Piotra Adamczuka ze stanowiska członka zarządu. Jednocześnie rada nadzorcza oddelegowała swojego przewodniczącego Artura Resmera (członka zarządu PKP Intercity ds. finansowych) do pełnienia obowiązków prezesa. 

Wczoraj (10 stycznia) ogłoszono konkursy na zwolnione stanowiska. W konkursie na prezesa wymagany jest m.in. co najmniej 10-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek, przy czym preferowane będą osoby mające doświadczenie w organach spółek kapitałowych, oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz wykształcenie wyższe.

Przyszły członek zarządu również ma mieć wyższe wykształcenie oraz co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek, przy czym "preferowane będą osoby mające doświadczenie w organach spółek kapitałowych". Musi mieć też co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony