Partnerzy serwisu:

Zarząd Trakcji powiększony

Jakub Madrjas 30.11.2022 2,5k

Zarząd Trakcji powiększony
fot. Trakcja
Do zarządu spółki wykonawczej Trakcja dołączyły kolejne dwie osoby. Od sierpnia kontrolę nad spółką przejęły PKP Polskie Linie Kolejowe.
W czerwcu 2022 r. Trakcja dokonała podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji, które w całości zostały objęte przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w konsekwencji czego w sierpniu 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe przejęły kontrolę nad Grupą Trakcja, stając się wobec Trakcji jednostką dominującą. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

W wyniku transakcji przyspieszyły zapoczątkowane już w marcu zmiany kadrowe. W lipcu Paweł Nogalski zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu oraz z członkostwa w zarządzie spółki, a rada nadzorcza powołała na stanowisko członka zarządu, dyrektora technicznego Bartłomieja Cygana. Teraz doszło do kolejnych rotacji. 28 listopada 2022 roku rada nadzorcza spółki powołała Jerzego Pazurę na stanowisko członka zarządu - dyrektora finansowego oraz Andrzeja Kozerę na stanowisko członka zarządu – dyrektora operacyjnego.

Jak czytamy w biogramach, Jerzy Pazura jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, ukończył studia menedżerskie w Paryżu, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako CFO Spółek Skarbu Państwa, prywatnych przedsiębiorstw i międzynarodowych firm. 

Pan Andrzej Kozera jest z kolei absolwentem Politechniki Radomskiej, gdzie uzyskał tytuł zawodowy Inżyniera. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami oraz Studia Menedżerskie MBA w GFKM. Dotychczasową karierę zawodową rozwijał w przedsiębiorstwach z branży budownictwa kolejowego oraz w Grupie PKP Polskie Linie Kolejowe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony