Partnerzy serwisu:

Zarząd PKP PLK przyjął listę inwestycji do 2040 roku

inf. pras 07.07.2021 13,7k

Zarząd PKP PLK przyjął listę inwestycji do 2040 roku
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych przyjął dokument "Zamierzenia inwestycyjne na lata 2021-2030 z perspektywą do 2040 roku” wraz z dokumentacją opracowaną w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
Wstępna lista zadań zakładanych przez PKP PLK na perspektywę 2021-2027 z realizacją do 2040 r. została opublikowana w kwietniu 2020 roku. Mimo ogromnego zakresu inwestycji, na zgłaszanie uwag przeznaczono tylko trzy tygodnie. Potem wydłużono je jeszcze o tydzień. W marcu 2021 roku, po zmianach projektu dokumentu, odbyły się drugie konsultacje społeczne. Informacje, dotyczące rozpatrzenia zgłoszonych uwag i wniosków są zawarte w pisemnym podsumowaniu, zgodnie z przepisami o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Jak informuje PKP PLK, ostateczna wersja dokumentu została przyjęta 29 czerwca 2021 roku. Można go pobrać tutaj. Zarządca infrastruktury wyjaśnia, że dokument ma na celu wskazanie priorytetów rozwoju sieci kolejowej w perspektywie do 2040 roku poprzez identyfikację projektów inwestycyjnych najlepiej służących osiągnięciu celów wyznaczonych transportowi kolejowemu.

Celem prognozy odziaływania na środowisko jest natomiast identyfikacja i ocena przewidywanych oddziaływań na środowisko wynikających z realizacji projektów inwestycyjnych wskazanych w dokumencie. W przypadku możliwości wystąpienia tzw. znaczących negatywnych oddziaływań na środowisko prognoza ma wskazać działania minimalizujące.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony