Partnerzy serwisu:

Zarząd Newagu rekomenduje pozostawienie zysku w spółce

Jakub Madrjas 20.04.2018 2,4k

Zarząd Newagu rekomenduje pozostawienie zysku w spółce
Luboń, zmodernizowana w Newagu SM42-1246 wyciąga z terenu zakładów chemicznych skład węglarekFot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Zarząd Newagu zarekomendował przeznaczenie zysku netto spółki za 2017 rok w całości na kapitał zapasowy spółki.
W 2017 grupa kapitałowa Newag wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości 789,9 mln zł, jest to o 230,8 mln zł (ponad 40 %) więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Spółka Newag osiągnęła zysk netto 14.787.463,54 złotych, a cała grupa Newag - 29,7 mln złotych. Więcej na temat wyników finansowych można przeczytać tutaj.

Wczoraj (19 kwietnia) zarząd Newagu podjął uchwałę o zarekomendowaniu Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenia zysku netto spółki za rok obrotowy 2017 w całości na kapitał zapasowy. Rekomendację pozytywnie zaopiniowała Rada Nadzorcza spółki. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie. Jeśli zatwierdzi rekomendację, spółka nie wypłaci dywidendy akcjonariuszom.

Warto przypomnieć, że również zarząd PKP Cargo 17 kwietnia podjął uchwałę z wnioskiem o pozostawienie zysku netto w spółce; proponuje przeznaczyć go na kapitał zapasowy, a także - w większej części - na pokrycie strat z lat ubiegłych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony