Partnerzy serwisu:

Zarząd Kolei Małopolskich odwołany

Jakub Madrjas 21.12.2018 8,1k

Zarząd Kolei Małopolskich odwołany
Fot. Patryk Farana
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy" dziś (21 grudnia) odwołany został zarząd Kolei Małopolskich. 
Według informacji "Rynku Kolejowego", dziś (21 grudnia) odwołany został zarząd Kolei Małopolskich: prezes Grzegorz Stawowy i wiceprezes Ryszard Rębilas. Jak potwierdziło "RK" biuro prasowe marszałka, obowiązki prezesa przejął Karol Kajetan Pietras – powołany dziesięć dni temu przewodniczący rady nadzorczej spółki. Według nieoficjalnych informacji jedną z przyczyn odwołania miała być utrata zaufania.

 Portal LoveKraków, który jako pierwszy  poinformował o dzisiejszych zmianach cytuje wicemarszałka Smółkę, który zapewnił portal, że władze województwa nie mają zamiaru likwidować przewoźnika. – Nie przewidujemy likwidacji Kolei Małopolskich ani ich wchłonięcia. Rozmawiamy o procesie uwspólnienia, tak by przewoźnicy wspólnie pracowali na rzecz pasażera, tak żeby nie było rywalizacji pomiędzy spółkami i dlatego rozmawiamy np. o budowie wspólnego zaplecza do obsługi pociągów – stwierdził.

Warto przypomnieć, że groźba odwołania będącego w podobnej sytuacji prezesa Kolei Dolnośląskich Piotra Rachwalskiego wywołała opór związków zawodowych działających w tej spółce.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony