Partnerzy serwisu:

Zaplecze techniczno-postojowe SKM Warszawa na ukończeniu

Martyn Janduła 10.11.2016 249

Zaplecze techniczno-postojowe SKM Warszawa na ukończeniu
fot. Martyn Janduła
Trwa modernizacja zaplecza techniczno-postojowego SKM Warszawa na Szczęśliwicach. Inwestycja pozwoli pracownikom technicznym oraz drużynom pociągowym na znacznie korzystniejsze warunki wykonywania zadań. Od momentu podpisania umowy wykonawca miał 24 miesiące na realizację zadania. Jak wynika z informacji przewoźnika, prace zmierzają już ku końcowi, a nowe obiekty wraz z infrastrukturą torową powinny być gotowe wraz z końcem tego roku.
SKM Warszawa zawarło 30 grudnia 2014 roku umowę na modernizację zaplecza techniczno-postojowego na Szczęśliwicach. Realizuje ją wybrana w przetargu Trakcja PRKiI. Termin realizacji umowy wynosi 24 miesiące. Zakończenie budowy, planowane jest do końca bieżącego roku. Wartość inwestycji wynosi 46 mln zł netto (brutto 56,58 mln zł). Kwota obejmuje wynagrodzenie wykonawcy prac projektowych oraz robót budowlano-montażowych, nakłady na prace przedprojektowe oraz wynagrodzenie inwestora zastępczego.

Lepsza obsługa dla większej liczby pociągów

Prace modernizacyjne obejmują przede wszystkim układ torowy, sieć trakcyjną oraz halę obsługi taboru. Z nowo powstających budowli na terenie stacji techniczno-postojowej Szczęśliwice należy wymienić nową halę z automatyczną myjnią taboru kolejowego oraz budynek biurowo-socjalny wraz z kotłownią olejową i stacją transformatorową, budowę dróg dojazdowych wraz z miejscami do zawracania i miejscami parkingowymi.

– Realizowane przedsięwzięcia pozwolą na dostosowanie istniejącego zaplecza techniczno-postojowego do potrzeb zapewniających możliwość prowadzenia w odpowiednio wysokim standardzie czynności związanych z utrzymaniem w sprawności eksploatacyjnej własnego taboru kolejowego – mówi Magda Lerczak, rzecznik prasowy przewoźnika. Pozwoli to na dokonywanie przez służby własne przewoźnika obsługi technicznej poziomu P1 i P2, prowadzenie bieżących napraw serwisowych, dodatkowych przeglądów technicznych. A także mycia i sprzątania obecnie posiadanych jednostek. – Czyli kompleksową obsługę zwiększonej liczby taboru, który będzie niezbędny do wykonania nowych zadań przewozowych planowanych dla spółki przez ZTM Warszawa. Realizowane przedsięwzięcia stwarzają pracownikom technicznym STP oraz drużynom pociągowym znacznie korzystniejsze warunki wykonywania zadań – dodaje.

Blisko końca

Jak podaje Lerczak, wykonano w ok. 65% przebudowę układu torowego, w końcowej fazie znajduje się natomiast budowa budynku biurowo-socjalnego oraz hali myjni, których zaawansowanie określane jest na ok. 98%. Nieco mniej zaawansowane prace – 83% – związane są z montażem wyposażenia technologicznego i modernizacją części hali całopociągowej (zaawansowanie ok. 84%). Przewoźnik dysponuje na razie danymi wyłącznie według stanu na koniec września tego roku.

Ukończono już z kolei przebudowę i budowę sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, sieci kanalizacji deszczowej. Trwają jeszcze jednak prace w związku z przebudową i budową sieci energetycznej i trakcyjnej oraz dróg dojazdowych, parkingów i oświetlenia terenu. Przewoźnik ich stan zaawansowania określa na ok. 70%.

Jak podkreśla Lerczak, projekt finansowany jest ze środków własnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony