Partnerzy serwisu:

Zamknięcie toru Łowicz – Bednary na E20. Komunikacja zastępcza za część pociągów KM

Jakub Madrjas 22.10.2019 23

Zamknięcie toru Łowicz – Bednary na E20. Komunikacja zastępcza za część pociągów KM
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Koleje Mazowieckie poinformowały pasażerów, że w związku z nieplanowanym zamknięciem toru na odcinku Łowicz Główny – Bednary na linii E20 musi odwołać część i zastąpić je komunikacją zastępczą. Utrudnienia zaczna się już jutro (23 października) i potrwają tydzień. 
Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, w związku z "nieplanowanym zamknięciem toru na odcinku Łowicz Główny – Bednary" w dniach 23 – 30 października za pociągi Kolei Mazowieckich nr: 19403, 91410, 91817, 19810, 19417, 19419, 91422 zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Łowicz Główny PKP – Mysłaków PKP – Bednary PKP. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się tutaj.

Jak poinformował "Rynek Kolejowy" Karol Jakubowski z PKP PLK, zmiany w rozkładzie jazdy wynikają z konieczności robót na jednym torze w Arkadii na wysokości przejazdu kolejowo-drogowego. W zakresie jest regulacja toru i  poprawa jego niwelety.

Przedstawiciel PLK zapewnia, że prace były zaplanowane już wcześniej. - Wymagana była jednak zgoda zarządcy drogi i ze względu na uzgodnienia działania były przekładane - tłumaczy dodając, że po otrzymaniu zgody, wykonawca chce szybko zakończyć prace, a przewoźnicy zostali poinformowani o tej sytuacji. To jednak nie pierwszy raz, kiedy przewoźnicy w ostatniej chwili dowiadują się o zmianach rozkładu ze względu na prace torowe.

Jak wyjaśnia Jakubowski, tylko niektóre pociągi regionalne między Bednarami a Łowiczem zostaną odwołane (łącznie 7 z 33) i zastąpione połączeniami autobusowymi. - Dodatkowe informacje będą przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach - zapewnia. 

To nie jedyne utrudnienia w tej okolicy. Od niedzielnej korekty rozkładu jazdy odcinek linii nr 16 Łódź Widzew - Zgierz został całkowicie wyłączony z ruchu, a łódzki fragment linii 15 ma bardzo ograniczoną przepustowość. Pomiędzy Łodzią-Żabieńcem a Zgierzem kursują autobusy zastępcze. Dopiero w poniedziałek po południu PKP PLK potwierdziły, że ruch pociągów dalekobieżnych pomiędzy Zgierzem a Kutnem wrócił do normalności po wielu miesiącach utrudnień, które pierwotnie planowano jedynie na sześć tygodni. Pociągi PKP Intercity po Łodzi kursują jednak objazdem przez Łódź Kaliską, a część pociągów regionalnych na odcinku Zgierz – Łódź-Żabieniec została odwołana (w zamian za nie kursują autobusy zastępcze).Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony