Partnerzy serwisu:

Zamknięcie linii radomskiej. Jak pojadą pociągi?

Michał Szymajda 05.03.2019 5,1k

Zamknięcie linii radomskiej. Jak pojadą pociągi?
Pociąg Kolei Mazowieckich w PiasecznieFot. Michał Szymajda, RK
10 marca 2019 dojdzie do całkowitego zamknięcia linii kolejowej nr 8 pomiędzy przystankiem kolejowym Strzyżyna a Radomiem. Dla pasażerów oznacza to poważne perturbacje w podróży.
PKP PLK uzyskało już wszystkie konieczne zezwolenia do rozpoczęcia prac modernizacyjnych pomiędzy Warką a Radomiem, gdzie m.in. powstanie drugi tor. Pomiędzy przystankiem osobowym Strzyżyna, zlokalizowanym 10 kilometrów na południe od Warki, a Radomiem ruch pociągów zostanie wstrzymany. Pociągi osobowe Kolei Mazowieckich, kursujące na tym odcinku, zostaną zastąpione autobusami komunikacji zastępczej.

Przewoźnik uruchomi autobusy zwykłe i przyspieszone. Te oznaczone „Z-8” zatrzymają się we wszystkich miejscowościach odpowiadających zatrzymaniom pociągów, natomiast autobusy „ZE-8” zatrzymają się tylko w Lesiowie.

– W przypadku zatrzymań w Strzyżynie, Dobieszynie, Kruszynie, Woli Bierwieckiej (w odległości ok. 600 m), Bartodziejów i Lesiowa autobusy będą się zatrzymywać w pobliżu stacji i przystanków kolejowych, w Radomiu zatrzymają się na dworcu PKS. W autobusach ZKA przewóz rowerów nie będzie możliwy – informuje biuro prasowe Kolei Mazowieckich, które przypomina, że na odcinku Czachówek Południowy – Warka trwają już prace modernizacyjne i ruch pociągów odbywa się tu jednotorowo.

W dzień powszedni z Warszawy do Radomia bez przesiadek na autobusową komunikację zastępczą pojedziemy wyłącznie 7 parami pociągów. 6 z nich uruchomi PKP Intercity, przez Centralną Magistralę Kolejową z pominięciem Warki. 7 parę uruchomią natomiast Koleje Mazowieckie – będzie to pociąg Radomiak.

Więcej na temat prac toczących się na linii nr 8 oraz tego, jak wpłyną na ruch pociągów w nieodległej przyszłości można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony