Partnerzy serwisu:

Zamieszanie w sprzedaży biletów IC. TLK Rozewie pojedzie zamiast TLK Sudety

Jakub Madrjas 17.11.2017 7k

Zamieszanie w sprzedaży biletów IC. TLK Rozewie pojedzie zamiast TLK Sudety
Fot. Adam Kilian
– PKP Intercity sprzedało mi bilet na pociąg, który nie pojedzie – zaalarmował nas Czytelnik. Problemem okazała się noc przejściowa z 9 na 10 grudnia, kiedy zmieni się rozkład jazdy.
– Chodzi o pociąg TLK Sudety/Uznam relacji Szklarska Poręba Górna – Warszawa Centralna – mówi nasz Czytelnik, Pan Adam. – Po zakupie biletu na nocne połączenie 9 grudnia coś mnie tknęło i sprawdziłem rozkład na portalu PKP PLK. Okazało się, że Sudety ostatni raz wyjeżdża ze Szklarskiej Poręby 8 grudnia, a 9 grudnia jedzie już TLK Rozewie – mówi Czytelnik, pokazując zakupiony przez Internet bilet.

Po skontaktowaniu się z przewoźnikiem uzyskał informację, że pociąg pojedzie jako TLK Rozewie i w ten sposób dotrze do Warszawy. Wyjedzie wprawdzie później, bo nie o 18:54 tylko o 19:27, za to dojedzie na miejsce wcześniej, bo o 6:20, a nie 6:55. Czytelnik miał jednak wątpliwości, bo warszawska cześć TLK Sudety była w Poznaniu przełączana do TLK Uznam. A ten 10 grudnia odjedzie z Poznania o 1:43 – przed przyjazdem TLK Rozewie (2:10). – Osoby, które kupią bilet na miejsca siedzące można jeszcze przesadzić do Karkonoszy we Wrocławiu, choć bałagan z miejscami będzie. Ale co z osobami, które zakupiły bilety na miejsce sypialne? – pytał.

Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska uspokaja, że wagony TLK Rozerwie nie będą przepinane do innego pociągu w Poznaniu. – Pasażer pojedzie 9 grudnia pociągiem TLK Rozewie ze Szklarskiej Poręby, w wagonie sypialnym, o 19:27, by do stolicy dotrzeć po 6:00 rano 10 grudnia – wyjaśnia. Skąd się wzięło zamieszanie? – Inne godziny odjazdu pociągu oraz wytrasowanie go do Warszawy wynikały ze zmian wprowadzanych na noc przejściową – tłumaczy rzeczniczka IC.

Jak zapowiada przedstawicielka IC, bilety na pociąg TLK Rozewie na noc z 9 na 10 grudnia powinny być niedługo dostępne w systemie sprzedaży.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony