Partnerzy serwisu:

Zamieszanie na linii Warszawa - Pruszków. Znów będzie komunikacja zastępcza

Michał Szymajda 27.06.2019 119

Zamieszanie na linii Warszawa - Pruszków. Znów będzie komunikacja zastępcza
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Prace przy modernizacji linii kolejowej 447 z Warszawy do Pruszkowa aż do jesieni 2018 demolowały rozkład jazdy pociągów i utrudniały dojazd koleją pasażerom w kierunku zachodnim. Problemy, choć w krótkim okresie czasu, ponownie się powtórzą.
Jak poinformowały już Koleje Mazowieckie, w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków w terminach: 29 – 30 czerwca 2019 r. oraz 6 – 28 lipca 2019 r. nastąpi zmiana organizacji połączeń kolejowych na tym odcinku.

Ograniczenia są poważne, bowiem część pociągów Kolei Mazowieckich i SKM (S1) kursować będzie z pominięciem niektórych stacji. Spora część pociągów SKM (około połowa) zostanie skrócona tylko do odcinka Pruszków - Warszawa Zachodnia. Dalej, do Pruszkowa, będzie można dojechać pociągami Kolei Mazowieckich lub wybranymi SKM, ale trzeba bardzo uważać, ponieważ część z nich nie zatrzyma się na stacjach i przystankach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów. Ponadto stołeczny ZTM uruchomi zastępcze linie autobusowe ZS1 i ZW (szczegóły tutaj).

Jak informują Koleje Mazowieckie, w terminie prac bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) ważne będą w pociągach SKM linii S1 na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia, oraz S2 i S3 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia;

Będą także honorowane w autobusach ZS1 i ZW, N35, N85 na całej trasie oraz w 717 na odcinku Dw. Zachodni – Traugutta, 517 na odcinku Centrum – Ursus Niedźwiadek, 127 na odcinku Centrum – PKP Włochy i w N01 na odcinku Rondo Zesłańców Syberyjskich – PKP Włochy oraz w innych liniach, których kursowanie pokrywa się z trasami ww. linii. Z kolei bilety ZTM wszystkich rodzajów honorowane będą w pociągach KM na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia.

Skąd takie problemy z utrzymaniem ruchu w ponad pół roku po wznowieniu ruchu na linii 447?

– Na linii kolejowej między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą Włochy trwa zaplanowana regulacja sieci trakcyjnej. Przewoźnicy zostali o tym poinformowani. Prace nie wpływają na realizacje rozkładu jazdy – poinformował Karol Jakubowski, z biura prasowego PKP PLK.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony