Partnerzy serwisu:

Zamiast Interregio będzie Superregio. Przewozy Regionalne uruchamiają komercyjną markę

Michał Szymajda 20.05.2019 14,2k

Zamiast Interregio będzie Superregio. Przewozy Regionalne uruchamiają komercyjną markę
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Nowe połączenia komercyjne, które uruchamiać będą Przewozy Regionalne, będą uruchamiane pod nową marką Superregio. Pomimo sporych problemów z przedstawieniem rozkładu jazdy od czerwca, które ma PKP PLK, nowe pociągi mają się z nim pojawić.
W informacji prasowej spółka podaje, że nowe połączenia będą łączyły ważne ośrodki miejskie i turystyczne w Polsce. – Dla odróżnienia ich charakteru od flagowych połączeń o nazwie regio, przewoźnik ogłosił specjalny konkurs dla pracowników, którego celem było wymyślenie najatrakcyjniejszej nazwy nowej kategorii pociągów. W drodze konkursu zwyciężyła nazwa Superregio – czytamy w komunikacie.

– Pociągi będą kursować (…) w dotąd nieobsługiwanych bezpośrednich relacjach, jak Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław. Wyznacznikiem Superregio będzie m.in. tabor o podwyższonym standardzie, atrakcyjny czas przejazdu i cena biletów. Niebawem podamy więcej szczegółów – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu – dyrektor handlowy spółki Przewozy Regionalne. Pociąg z Ostrowca przejedzie przez Kielce, Włoszczowę, Częstochowę Stradom, Opole i Brzeg.

Wiadomo też, że od czerwca w ofercie pojawi się pociąg Kraków – Zator i Katowice – Zator, gdzie znajduje się Energylandia – największy rodzinny park rozrywki w Polsce. Szczegółowy rozkład jazdy i cennik poznamy niebawem.

O tym, że spółka powoła do życia nową markę, wiadomo było od kilku tygodni. Zapowiedź stworzenia nowego produktu usłyszeliśmy w Warszawie, podczas konferencji podsumowującej restrukturyzację spółki

– Na razie jednak jesteśmy mocno wstrzymywani przez bardzo dużą liczbę inwestycji kolejowych realizowanych przez PKP PLK. Trudno wprowadzić taki pociąg do rozkładu w momencie gdy zmienia się on tak dynamicznie jak obecnie. Często dowiadujemy się o wydłużonych okresach zamknięcia linii kolejowych, trzeba wprowadzać komunikację zastępczą, nie chcielibyśmy tym zaskakiwać pasażerów – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony