Partnerzy serwisu:

Zakończyła się modernizacja peronów w Częstochowie

inf. prasowa 18.07.2016 523

Zakończyła się modernizacja peronów w Częstochowie
fot. PKP SA
PKP Polskie Linie Kolejowe chwalą się przebudowanymi stacjami Częstochowa Osobowa i Częstochowa Stradom. Z udogodnień, na które PLK przeznaczyła prawie 12 mln zł, skorzystają też uczestnicy Światowych Dni Młodzieży.
Na stacji Częstochowa Osobowa podróżni korzystają z trzech wyremontowanych peronów: nr 1, 1a oraz 2 o łącznej długości prawie 2 km. Nowa nawierzchnia (ponad 7 000 m2 kostki) ułatwia dojście do pociągów. Odnowione wiaty chronią podróżnych od deszczu. Perony są wyposażone w nagłośnienie, wyświetlacze odjazdów i przyjazdów oraz gabloty z rozkładami jazdy. Oznakowanie wizualne ułatwia orientację na stacji. Szacunkowy koszt robót na stacji Częstochowa Osobowa to ok. 5 mln zł.

Stacja Częstochowa Stradom „wróciła” na mapę kolejową Polski w grudniu 2014 r. Dobre połączenie do Warszawy, Opola, Krakowa, Wrocławia zwiększyło liczbę pasażerów pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Do odnowionego dworca PLK dołączyły nowe wygodne perony.

Od 20 lipca podróżni, bez względu na przejeżdżające przez stację pociągi, będą mogli bezpiecznie przejść od dworca na peron nr 2. Komunikację zapewni nowe przejście pod torami. Obiekt dzięki specjalnym pochylniom jest przystosowany do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Będzie wyposażony w monitoring oraz dodatkowe wyświetlacze informacji o przyjeżdzających i odprawianych pociągach. Oczekiwany komfort obsługi zapewnią także wiaty peronowe oraz zadaszenia przejścia. Pierwszym dużym sprawdzianem obiektu będzie wizyta uczestników ŚDM. Koszt prac na stacji Częstochowa Stradom to ok. 6,4 mln zł. Prace zakończa się we wrześniu.

Przed ŚDM, zarządca infrastruktury poprawił obsługę pasażerów m.in. na peronach woj. śląskiego i małopolskiego w zakresie wymiany nawierzchni, remontu wiat i zadaszeń, przejść, montażu gablot w lokalizacjach: Kraków Płaszów, Krzeszowice, Kraków Mydlniki, Kraków Swoszowice, Baranówka, Węgrzce Wielkie, Kokotów, Kraków Bieżanów, Mysłowice, Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, Częstochowa Osobowa, Częstochowa Stradom, Częstochowa Raków, Juliannka, Magdasz, Podlesie, Staropole Czestochowskie, Luslawice.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony