Partnerzy serwisu:

Zakończono konsultacje nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym

lk, Rynek Kolejowy 04.05.2016 6

Zakończono konsultacje nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym
fot. Jivee Blau CC BY-SA 3.0
Zakończyły się konsultacje społeczne ws. projektu nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym. Ministerstwo infrastruktury po uwzględnianiu uwag przedstawi projekt samorządowcom.
Najważniejsze zmiany mają dotyczyć udostępniania infrastruktury i naliczania za to opłat. Ministerstwo zapowiada też wzmocnienie niezależności prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Więcej o nowej ustawie pisaliśmy na Rynku Kolejowym TUTAJ.

– Projekt ustawy podlegał konsultacjom publicznym oraz uzgodnieniom międzyresortowym od 2 lutego do 7 kwietnia 2016 r. Do projektu zgłoszono ok. 400 stron uwag. Projekt został poprawiony i przygotowany do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz działający przy Ministrze Spraw Zagranicznych Komitet Stały ds. Europejskich. Wyniki konsultacji publicznych oraz poprawioną wersję projektu opublikowano na stronie Rządowego Centrum Legislacji – poinformowało MIB.

Zgłoszone uwagi dotyczyły m.in. przepisów o przejazdach wewnątrzzakładowych, przejazdach na infrastrukturze prywatnej i zasad funkcjonowania metra. Zmieniono też definicję obiektu infrastruktury usługowej. Duża liczba uwag wynikała z przyjęcia błędnego założenia, że obiekt infrastruktury usługowej stanowi element infrastruktury kolejowej, podczas gdy infrastruktura kolejowa, w większości przypadków, stanowi element obiektu infrastruktury usługowej, natomiast nie jest z nim tożsama.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony