Partnerzy serwisu:

Zakład utrzymania pojazdów Kolei Wielkopolskich już w 2019 roku

inf. prasowa 11.07.2017 2,3k

Zakład utrzymania pojazdów Kolei Wielkopolskich już w 2019 roku
Wizualizacja zakładuMat. Koleje Wielkopolskie
Powstanie Punktu Utrzymania Taboru szynobusów Kolei Wielkopolskich w Wągrowcu staje się coraz bardziej realne. Koncepcję budowy zakładu przedstawił Włodzimierz Wilkanowicz, prezes spółki Koleje Wielkopolskie, podczas wyjazdowego posiedzenia Związku Komunikacyjnego Berlin – Branderburgia, które odbyło się w Wągrowcu.
Niemieccy specjaliści od komunikacji kolejowej z Berlina i Brandenburgii już po raz drugi odwiedzili Wągrowiec – tym razem, by obradować o rozwiązaniach transportowych. Wybór miasta na miejsce obrad wynikał m.in. z chęci zapoznania się ze stanem realizacji koncepcji Zintegrowanego Centrum Komunikacji.

Około 30-osobowa grupa specjalistów z Niemiec zwiedziła przy tej okazji dworzec i jego otoczenie, a nieco później – w trakcie obrad – goście przysłuchiwali się prezentacji prezesa Kolei Wielkopolskich Włodzimierza Wilkanowicza, który omawiał strukturę i rozwój przewoźnika kolejowego. Właśnie przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że zapowiadana budowa Punktu Utrzymania Taboru szynobusów tej spółki rozpocznie się już wiosną przyszłego roku.

W ramach inwestycji, której koszt szacuje się na ok. 45 mln złotych, na terenie 2,5 ha powstanie hala, w której zabiegom konserwującym, czyszczeniu i sprzątaniu poddawanych będzie mogło być jednocześnie do dziesięciu szynobusów.

– Mamy już gotowy projekt budowlany i kończymy procedury związane z uzyskaniem zgody na budowę – mówił prezes Włodzimierz Wilkanowicz, który przedstawił jednocześnie pierwsze wizualizacje planowanego zakładu. Przewiduje się, że zatrudni on ok. 30-40 pracowników. Zakład zacznie działać w drugiej połowie 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony