Partnerzy serwisu:

Zakaz wykonywania działalności przez ośrodek szkolenia i egzaminowania maszynistów Mobil Lok Servis

Jakub Madrjas 29.10.2021 7,6k

Zakaz wykonywania działalności przez ośrodek szkolenia i egzaminowania maszynistów Mobil Lok Servis
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał 12 października 2021 r. decyzję o zakazie wykonywania przez ośrodek działalności objętej wpisem do rejestru ośrodków szkolenia i egzaminowania. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Zakaz jest wynikiem kontroli Urzędu. Jak podał UTK, nieprawidłowości wykryte podczas kontroli wskazały, że spółka nie spełniania warunków wykonywania działalności określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów.

Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu co oznacza, że przedsiębiorca nie może prowadzić działalności objętej wpisem do rejestru ośrodków szkolenia i egzaminowania.

– Warunkiem prowadzenia działalności przez ośrodek szkolenia i egzaminowania jest spełnienie zasad określonych w przepisach nie tylko w momencie wpisu do rejestru. Prowadzenia ośrodka szkolenia i egzaminowania zgodnie z regulacjami prawnymi jest warunkiem koniecznym do zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa transportu kolejowego – przypomina UTK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony