Partnerzy serwisu:

Zagórz: Dwa tygodnie bez TLK zaraz po ich powrocie

Kasper Fiszer 11.12.2019 7,2k

Zagórz: Dwa tygodnie bez TLK zaraz po ich powrocie
Pociąg TLK Sędziszów Młp. – Zagórz – Łupków w Krośniefot. Kasper Fiszer
PKP Intercity zapowiedziało dwutygodniową przerwę w kursowaniu pociągów do Zagórza. Przypadnie ona częściowo na okres ferii szkolnych. Przewoźnik tłumaczy to ograniczonymi możliwościami przejazdu przez modernizowany rzeszowski węzeł kolejowy.
W najbliższą niedzielę PKP Intercity przejmie od swojego podwykonawcy, SKPL Cargo, obsługę połączeń na trasie do Zagórza. Kursów będzie więcej niż obecnie: wieczorem z Zagórza odjedzie TLK „Pogórze” do Wrocławia Głównego przez Jasło, Gorlice-Zagórzany, Stróże i Kraków-Płaszów, a rano – TLK „Wetlina” do Poznania Głównego przez Jasło, Rzeszów Główny, Lublin Główny i Warszawę Wschodnią. Już w kilka tygodni po inaugaryjnych kursach oba pociągi zastąpione zostaną jednak autobusami.

Ważne nie tylko prace torowe, ale i obiegi lokomotyw

– Zastępcza komunikacja autobusowa w okresie 7 – 24 stycznia 2020 r. na odcinku Zagórz – Stróże wprowadzona jest na wniosek przewoźnika i nie ma bezpośredniej przyczyny w prowadzonych przez nas pracach na torach – powiedział nam Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Sam przewoźnik tłumaczy jednak, że zdecydował się na czasową zamianę pociągów na autobusy w związku z kolejnym etapem robót prowadzonych na terenie rzeszowskiego węzła kolejowego (a więc rzeczywiście poza trasą Zagórz – Stróże). – Ze względu na przebudowę stacji Rzeszów Główny wystąpi przerwa w ruchu na łącznicy nr 611 Rzeszów Zachodni – Rzeszów Staroniwa oraz [równoczesny] brak możliwości wjazdu na linię nr 106 w stacji Rzeszów Główny – mówi Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity.

Zgodnie z tymi informacjami nie będzie więc technicznie możliwy przejazd przez węzeł pociągu TLK „Wetlina” z i do Poznania. – Wtórnie, w związku z obiegiem lokomotyw, również pociąg TLK „Pogórze” będzie kursował z zastępczą komunikacją autobusową – zapowiada nasza rozmówczyni. Autobusy pojadą odpowiednio w relacjach Zagórz – Rzeszów Główny i Zagórz – Stróże.

PKP IC nie brakuje taboru spalinowego

– Kursowanie autobusów na wspomnianych odcinkach nie jest spowodowane zakończeniem współpracy z SKPL – podkreśla przy tym przedstawicielka PKP Intercity. Dodaje, że zarówno od 15 grudnia do 6 stycznia, jak i od 25 stycznia do 14 marca obydwie pary pociągów PKP Intercity będą kursować w pełnej relacji do i z Zagórza, bo zapewniona będzie wówczas albo możliwość wjazdu na linię 106, albo skorzystania z omijającej Rzeszów Główny łącznicy nr 611.

Czas przejazdu z Zagórza do Stróż wydłuży się w okresie funkcjonowania autobusów zastępczych o ok. 40 minut, a z Zagórza do Rzeszowa – o mniej więcej kwadrans. Według informacji zamieszczonych na łamach Portalu Pasażera w tym samym okresie pociągi Regio z Rzeszowa Głównego do Jasła kursować będą bez zmian.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony