Partnerzy serwisu:

Zagłosuj na swój ulubiony dworzec kolejowy

inf. pras 05.11.2021 1,8k

Zagłosuj na swój ulubiony dworzec kolejowy
Fot. Dworzec Roku
Spośród finałowej dziesiątki internauci wybiorą ten jeden – zwycięzcę tegorocznej, IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Dworzec Roku”. Czasu na oddanie głosu jest już niewiele, termin upływa 7 listopada br. To właśnie od internautów zależy, który obiekt stanie na podium i dołączy do laureatów z poprzednich lat – Kartuz, Tarnowa i Przemyśla.
Do finałowej dziesiątki najlepszych dworców kolejowych w Polsce zakwalifikowały się Wrocław Główny, Cieszyn, Myszków, Oświęcim, Skawina, Wolsztyn, Oborniki Śląskie, Nowy Sącz, Radymno, Ustka – i to właśnie z nich internauci wybiorą zwycięzcę. Każdy może oddać głos za pomocą dedykowanej strony https://dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/.

– W poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad 20 tys. osób. W tym roku oddano już ponad 7 tys. głosów – zdradza dr Jakub Majewski, prezes zarządu Fundacji ProKolej. – Co ciekawe, z roku na rok w promowanie swoich dworców coraz częściej angażują się lokalne samorządy i aktywiści, nie tylko ze środowiska kolejowego.

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP współorganizującej konkurs, zwraca uwagę, że werdykt internautów jest szczególnie ważny, gdyż to właśnie oni są najbardziej wiarygodnymi jurorami i ich opinia ma zasadnicze znaczenie. – Każdego dnia tysiące osób odwiedzają dworce kolejowe i korzystają z oferowanych przez nie usług. Można powiedzieć, że pasażerowie pełnią rolę społecznych audytorów, którzy podczas oddawania głosu na wskazany obiekt doceniają jego atrakcyjność oraz poziom obsługi. Procedura wyboru najlepszego dworca jest już na ostatniej prostej. O zwycięstwie może zdecydować każdy głos, dlatego gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Jednocześnie dziękujemy osobom, które już to zrobiły. To istotny wkład w podejmowane przez nas działania, których celem jest popularyzacja tematyki związanej z pozytywnymi zmianami w polskim kolejnictwie, a takie właśnie zachodzą na dworcach kolejowych w naszym kraju – dodaje Katarzyna Kucharek.

Dziesięć finałowych dworców kolejowych wybrano, opierając się na zgłoszeniach internautów oraz niezależnych audytach. W procesie selekcji badano przede wszystkim poziom czystości, dostępność peronów, jakość zapowiedzi stacyjnych, czytelność i aktualność informacji pasażerskiej, dostępność parkingów i miejsc typu „Kiss&Ride”, „Bike&Ride”, atrakcyjność architektury budynku, design, atrakcyjność otoczenia dworca, sprawność wind/schodów ruchomych, dostępność toalet dla niepełnosprawnych, liczbę otwartych kas jak również poczucie bezpieczeństwa, profesjonalizm obsługi itd.

Konkurs „Dworzec Roku” to przedsięwzięcie Fundacji ProKolej oraz Fundacji Grupy PKP.

Od 2017 roku celem wspólnych działań jest popularyzacja dobrych praktyk w obszarze infrastruktury kolejowej. Tegoroczną edycję konkursu „Dworzec Roku” honorowym patronatem objęli: Urząd Transportu Kolejowego, Instytut Kolejnictwa, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Partnerem wydarzenia jest DASAG.

Więcej informacji: https://dworzec-roku.pl
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony