Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie sprzedaje kolejne sześć pociągów, w tym Linki

Jakub Madrjas 23.08.2021 15,8k

Zachodniopomorskie sprzedaje kolejne sześć pociągów, w tym Linki
fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Województwo zachodniopomorskie kontynuuje wyprzedaż swojego taboru kolejowego. Tym razem na sprzedaż wystawiono sześć jednostek, w tym dwa pojazdy Link mające mniej niż 10 lat
Województwo zachodniopomorskie ma jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy tabor w Polsce. W związku z kolejnymi zakupami nowych pociągów, zdecydowano się na wyprzedaż zmodernizowanych (i to w dobrym standardzie) pojazdów EN57AL. Siedem takich jednostek kupiło już Polregio.

Na stronie samorządu pojawiło się kolejne ogłoszenie o sprzedaży w drodze aukcji. Jej przedmiotem będą trzy sztuki używanych trójczłonowych zmodernizowanych pociągów EN57AL-1515, EN57AL-1570,pp EN57AL-1557 oraz dwie sztuki spalinowych zespołów trakcyjnych typu 223M serii SA139 i jedna sztuka spalinowego autobusu szynowego typu 212M nr serii SA109.

Sprzedaż podzielono na zaledwie dwie części – zadania. Dopuszcza się możliwość złożenia ofert częściowych. Zadanie I obejmuje pojazdy EN57AL (z ceną wywoławczą 17.520.000 zł netto za wszystkie, a drugie - pojazdy spalinowe (cena wywoławcza18.700.000 zł netto za wszystkie, w tym 8,1 mln zł za każdego z SA139). Pojazdy stacjonują w Kołobrzegu. W każdej części prawie milion złotych trzeba przeznaczyć na wadium.

Szczególnie zaskakująca jest sprzedaż jednostek SA139, czyli Pesa Link. To nowoczesne pojazdy z serii, którą Pesa ciągle produkuje (jest po słowie z niemieckim NEB), nie mające jeszcze 10 lat. Czekamy na odpowiedzi województwa na temat przyczyn podjęcia takiej decyzji. Biorąc pod uwagę brak takiego taboru na rynku, chętnych na pewno nie zabraknie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony