Partnerzy serwisu:

Polregio kupiło kolejne dwa EN57AL od Pomorza Zachodniego

Roman Czubiński 31.08.2020 6,2k

Polregio kupiło kolejne dwa EN57AL od Pomorza Zachodniego
fot. MS
Bez niespodzianek zakończył się przetarg województwa zachodniopomorskiego na sprzedaż dwóch zmodernizowanych jednostek EN57. Jedyną ofertę kupna złożyły Polregio. Pozyskanie pojazdów jest jednym z elementów odnowy taboru przewoźnika, w którym duży odsetek stanowią wciąż jednostki niezmodernizowane.
Nie jest to pierwsza tego typu transakcja. W marcu Polregio kupiło od samorządu Zachodniego Pomorza trzy elektryczne zespoły trakcyjne tej samej serii (EN57AL-943, 1369 i 1556). Tym razem przedmiotem zakupu są egzemplarze o numerach 1230 i 1426. Oferta Polregio była jedyną złożoną w aukcji.

Pojazdy zostały zmodernizowane w ZNTK Mińsk Mazowiecki w latach 2013 i 2014. Zastosowano w nich silniki asynchroniczne, a prędkość maksymalną podniesiono do 120 km/h. Unowocześniono też wózki z zestawami kołowymi, układ hamulcowy oraz instalację pneumatyczną. Z zewnątrz najbardziej widocznym elementem było zastosowanie nowych ścian czołowych i drzwi odskokowo-przesuwnych, a w środku – nowa aranżacja przestrzeni pasażerskiej (z myślą o potrzebach pasażerów z niepełnosprawnościami), całkowita wymiana wyposażenia, montaż modułowych toalet, instalacja systemu informacji pasażerskiej, klimatyzacji oraz WiFi.

Za oba egzemplarze Polregio zapłaciło 12,2 mln zł – minimalnie powyżej ceny wywoławczej. Podobnie jak po poprzedniej transakcji, Polregio tłumaczy złożenie oferty w aukcji (czyli ze swojej perspektywy – skorzystanie z trybu bezkonkurencyjnego) specyficzną sytuacją rynkową. Spółka zwraca uwagę, że podaż używanych EN57 jest bardzo ograniczona – są to pojazdy dostępne na rynku tylko w krótkim okresie. – Zamawiający nie ma innej możliwości nabycia sprzedawanych EZT, jak poprzez przystąpienie do przetargu, o którym mowa w poprzednim zdaniu, w roli oferenta, tj. podmiotu składającego ofertę zakupu przedmiotu przetargu – wyjaśniają przedstawiciele przewoźnika.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony