Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie: Pesa wycofała odwołanie

Jakub Madrjas 25.08.2016 304

Zachodniopomorskie: Pesa wycofała odwołanie
Fot. UMWZ
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Pesa wycofała odwołanie w sprawie przetargu na nowe pociągi dla Pomorza Zachodniego. Otwiera to drogę Newagowi do dostawy Impulsów.
Przetarg obejmował dostawę aż 17 elektrycznych zespołów trakcyjnych plus ew. dziesięć kolejnych ezt do zamówienia w ramach prawa opcji. To największe w Polsce zamówienie na tabor kolejowy w tym roku. Walka o jego udzielenie była bardzo ostra. Zwycięzcą okazał się Newag, który zaoferował pociągi Impuls.

Jak się okazało, Newag ostatecznie wygrał z Pesą postępowanie o zaledwie 0,49 punktu. Oprócz niższej o mniej niż 1 proc. ceny, zaoferował odrobinę lepsze warunki techniczne pociągów (wygrał w nich o 0,07 i 0,04 pkt.). Bydgoski producent odwołał się od wyników postępowania. Postulował unieważnienie wyboru oferty Newagu i ponowne badanie ofert złożonych w postępowaniu. Szczegółowo opisaliśmy to tutaj.

Rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą miała odbyć się dziś (25 sierpnia) o 10 rano. Jak poinformował "Rynek Kolejowy" zachodniopomorski urząd marszałkowski, na posiedzeniu urzędnicy ze Szczecina dowiedzieli się że Pesa wycofała swoje odwołanie. Dlatego postępowanie w tej sprawie zostało umorzone. Województwo nie może jednak jeszcze podpisać umowy z Newagiem, ponieważ wciąż trwa kontrola uprzednia prowadzona przez Urząd Zamówień Publicznych. Została ona zawieszona na czas postępowania prowadzonego przez KIO, co wydłuży cały proces.

W innym dużym przetargu, w województwie łódzkim, Newag również przedstawił ofertę, która wydaje się najkorzystniejsza (14 ezt). W województwie śląskim natomiast (13 ezt) Koleje Śląskie wskazały na ofertę Pesy, jako najkorzystniejszą. Jakich przetargów na dostawę ezt można się jeszcze spodziewać? Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony