Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie kupi kolejne Impulsy i sprzeda zmodernizowane EN57

Jakub Madrjas 30.05.2017 1,7k

Zachodniopomorskie kupi kolejne Impulsy i sprzeda zmodernizowane EN57
fot. Newag
Zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz zapowiada zakup kolejnych dziesięciu pociągów Impuls. Chce też wycofać z torów starsze pojazdy EN57 – również te zmodernizowane.
Wczoraj na Dworcu Głównym w Szczecinie odbyła się uroczystość przekazania pierwszych trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls z siedemnastu zamówionych w 2016 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Relację z tego wydarzenia można znaleźć tutaj. Trwa już produkcja kolejnych Impulsów w standardowym malowaniu.

Kontrakt zawarty we wrześniu 2016 r. obejmuje dostawę 12 trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych pojazdów. Umowa zakłada możliwość zwiększenia zamówienia nawet o dodatkowe 13 pojazdów – dziesięciu w prawie opcji i trzech w zamówieniu uzupełniającym. Marszałek Geblewicz poinformował wczoraj media, że województwo wykorzysta opcję. – Województwo przygotowuje się do skorzystania z opcji zakupu 10 kolejnych Impulsów – potwierdza oficjalnie biuro prasowe marszałka.

Jak informuje urząd marszałkowski, za taką decyzją przemawiają bardzo korzystne ceny uzyskane w przetargu, jak również względy utrzymaniowe i eksploatacyjne. Przekazany wczoraj "Złoty" Impuls 36WEa – 031 jako pierwszy pojazd w Polsce uzyskał zezwolenie ETCS poziomu drugiego wydane przez Urząd Transportu Kolejowego. Ten konkretny pojazd będzie promował kolej w województwie.

Jak tłumaczą urzędnicy marszałka, następstwem zwiększania floty nowych pojazdów będzie sukcesywne wycofywanie taboru wyprodukowanego jeszcze w ubiegłym wieku, którego konstrukcja uniemożliwia sprostanie najnowszym wymogom TSI. Chodzi o zespoły trakcyjne EN57 – nawet te zmodernizowane, które niedawno wprowadzono do ruchu. Samorząd może je sprzedać. – Ewentualne zbycie pojazdów będzie uzależnione m.in. od wysokości realizowanej pracy eksploatacyjnej oraz tzw. zobiegowania pojazdów – informuje biuro prasowe marszałka.

Plany Urzędu Marszałkowskiego uwzględniają także możliwość dokupienia dwóch lub trzech składów spalinowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony