Partnerzy serwisu:

Zachodniopomorskie korzysta z opcji na kolejne Impulsy

Martyn Janduła 06.07.2017 5,4k

Zachodniopomorskie korzysta z opcji na kolejne Impulsy
Fot. Przewozy Regionalne
Newag poinformował, że województwo zachodniopomorskie zdecydowało się na skorzystanie z prawa opcji na kolejne jednostki elektrycznych zespołów trakcyjnych. Spółka otrzymała właśnie w tej sprawie oświadczenie.
Trwa właśnie produkcja nowych Impulsów dla województwa zachodniopomorskiego, tymczasem do Newagu trafiło właśnie oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji na kolejnych 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Oznacza to, że do województwa trafi sześć trzyczłonowych i cztery czteroczłonowe składy. Zamówienie dodatkowe kosztować będzie władze regionu 122,71 mln zł netto, co oznacza, że w połączeniu z zamówieniem podstawowym wartość kontraktu z Newagiem zwiększy się do 326,61 mln zł netto.

Przypomnijmy, że kontrakt zawarty we wrześniu 2016 r. obejmuje dostawę 12 trzyczłonowych i 5 czteroczłonowych pojazdów. Umowa zakładała możliwość zwiększenia zamówienia nawet o dodatkowe 13 pojazdów – dziesięciu w prawie opcji i trzech w zamówieniu uzupełniającym. Marszałek Geblewicz poinformował już pod koniec maja, że województwo na pewno wykorzysta opcję.

Jak informuje urząd marszałkowski, za taką decyzją przemawiają bardzo korzystne ceny uzyskane w przetargu, jak również względy utrzymaniowe i eksploatacyjne. Pojazdy z opcji powinny dotrzeć do województwa do 20 grudnia 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony