Partnerzy serwisu:

Zabrakło miejsc w pociągach do Berlina. KD zamawiają autobus

lk, Rynek Kolejowy 01.08.2016 342

Zabrakło miejsc w pociągach do Berlina. KD zamawiają autobus
jednostka BR 628.2 fot. K. Jähne CC BY-SA 3.0
Frekwencja w "Pociągu do Kultury” czyli połączeniu kolejowym Wrocławia z Berlinem, okazała się wyższa od prognoz przewoźnika. Koleje Dolnośląskie uruchamiają autokar dla podróżnych, dla których zabraknie miejsca w pociągach.
Tylko w ciągu dwóch miesięcy z pociągów skorzystało ponad 7000 osób. Tak duża popularność wspomnianego połączenia wymusiła na przewoźniku niemieckim zamówienie dodatkowo autokaru relacji Wrocław – Berlin, który w najbliższą niedzielę (31 lipca), będzie oczekiwał na podróżnych na dworcu tymczasowym przy ul. Suchej we Wrocławiu. W przypadku gdy liczba podróżnych będzie przekraczała możliwości pociągu, podróżni będą mogli skorzystać z podstawionego autokaru.

Autokar odjeżdża z Wrocławia o godz. 16.45. Zatrzymuje się w Cottbus, o godz. 20.20 i przyjeżdża do Berlina o godz. 22.15.  Z kolei Pociąg do Kultury kursuje w weekendy oraz w święta. Pociąg odjeżdża z dworca Berlin Lichtenberg w soboty i niedziele o 8:31, a z Wrocławia o 19:21 w soboty i o 16:29 w niedziele. Podróż w jedną stronę kosztuje 19 euro lub 79 złotych. Więcej o tym połączeniu pisaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.

W pociągu odbywają się też wydarzenia kulturalne. W ostatnią niedzielę Pociąg do Kultury zamienił się w scenę teatralną za sprawą spektaklu przygotowanego jako koprodukcja teatru Das Letzte Kleinod i Teatru Gdynia Główna. "Ucieczka - Flucht" w reżyserii Jens - Erwin Siemessen.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony