Partnerzy serwisu:

Z Wrocławia do Forst Lausitz. Kolejne połączenie transgraniczne od KD

mj / RK 04.05.2017 1,3k

Z Wrocławia do Forst Lausitz. Kolejne połączenie transgraniczne od KD
Most Bielawa Dolna – HorkaFot. PKP PLK
Koleje Dolnośląskie we współpracy z niemieckim przewoźnikiem Deutsche Bahn uruchamiają regularne połączenia kolejowe do Niemiec przez przejście graniczne Zasieki – Forst (Lausitz). Jest to kolejne, po Zgorzelcu – Görlitz połączenie z Niemcami.
Koleje Dolnośląskie uruchomiły kolejną ofertę połączeń międzynarodowych. Tym razem pasażerowie z Wrocławia i Legnicy będą mogli udać się w podróż do niemieckiej miejscowości Forst (Lausitz) we wschodniej części Niemiec. Dołączy ono do innego – oferowanego wspólnie z Deutsche Bahn – Zgorzelec – Görlitz.

– Liczymy, że również to połączenie przyczyni się do zwiększenia ruchu transgranicznego, w tak ważnym dla Dolnego Śląska kierunku – przekazują przedstawiciele Kolei Dolnośląskich w komunikacie. Nowe połączenie kursować będzie na trasie Wrocław Główny – Legnica – Żagań – Żary – Forst Lausitz.

Aby skorzystać z bezpośrednich pociągów z Wrocławia i Legnicy do niemieckiego miasta wystarczy nabyć bilet krajowy według Taryfy Przewozowej TP-KD lub według krajowej oferty specjalnej (np. Razem z KD, Senior 60+) w relacji do granicy państwa w Zasiekach (punkt taryfowy Zasieki Gr.). Bilet ten jest honorowany na odcinku niemieckim od granicy państwa do stacji Forst (Lausitz) bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Cena biletu normalnego z Wrocławia 29,10 zł, z Legnicy – 23,60 zł, a z Żagania – 13,50 zł. W przypadku podróży powrotnej do Polski wystarczy nabyć u konduktora KD polski bilet krajowy w relacji od granicy państwa do wybranej stacji w Polsce. Bilet ten jest honorowany na odcinku niemieckim od stacji Forst (Lausitz) do granicy państwa. Dotyczy to także biletów wydanych na przejazdy pociągami Regio, które są honorowane w pociągach Kolei Dolnośląskich.

Polskie pociągi zajadą dwa razy w ciągu dnia do niemieckiej miejscowości. Przy planowaniu podróży pasażerowie będą mogli więc spędzić niemal cały dzień w Forst, bo pierwszy pociąg dotrze tam w dni powszednie o 6:28 i 16:29, zaś w weekendy – 11:16 i 17:50. Powrotne pociągi zaplanowano w dni powszednie o 6:35 i 16:38, z kolei w dni wolne – 12:30 i 18:30.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony