Partnerzy serwisu:

Z Siedlec pojedzie Pendolino

Jakub Madrjas 20.04.2016 535

Z Siedlec pojedzie Pendolino
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
PKP Intercity planuje uruchomienie podczas Światowych Dni Młodzieży aż 74 dodatkowych pociągów. Część z nich obsłużą pociągi Pendolino. Spółka pożyczy też wagony z Czech.
Co najmniej 700 dodatkowych pociągów na Światowe Dni Młodzieży uruchomią spółki Grupy PKP oraz przewoźnicy samorządowi. Na chwilę obecną ponad 100 tysięcy pielgrzymów zamierza przyjechać do Krakowa pociągami PKP Intercity. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Wynajmą wagony z Czech

Jak poinformował "Rynek Kolejowy" prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, w tej chwili spółka planuje uruchomienie 74 dodatkowych pociągów. 

Do obsługi wzmożonego ruchu podczas ŚDM przewoźnik będzie potrzebował dodatkowego taboru. Jak udało nam się ustalić, wypożyczonych zostanie 40 wagonów z Czech. Prezes Chraniuk nie zdradza, ile wagonów ogółem będzie miała do dyspozycji spółka, ale zapewnia, że niezbędny własny tabor jest już zabezpieczony.

Pociągi specjalne wyruszą m.in. z Białej Podlaskiej, Terespola, Siedlec, Wrocławia, Szczecina i Kielc. Prowadzone będą składami wagonowymi oraz zespołami trakcyjnymi Flirt i Dart.

Pendolino w Siedlcach

Część pociągów specjalnych na ŚDM prowadzić będą składy ED250 Pendolino produkcji Alstomu. Większość z nich pojedzie z Gdyni do Krakowa, ale jeden pociąg przewidziany jest w nietypowej dla Pendolino relacji z Siedlec. – To może być ciekawe wydarzenie również dla mieszkańców tego miasta – zaznacza prezes Chraniuk, który liczy także na pozytywny efekt marketingowy pobytu Pendolino w Siedlcach. Na specjalną trasę Pendolino musiało zgodzić się Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Dzięki temu, że linia E20 na odcinku do Siedlec przeszła kilka lat temu modernizację, czas przejazdu powinien być bardzo korzystny. Obecnie 88-kilometrowy odcinek do Warszawy Wschodniej najszybszy pociąg Kolei Mazowieckich pokonuje w 46 minut, z przystankami w Mrozach i Mińsku Mazowieckim. 

Już wkrótce, bo od 29 kwietnia relacje pociągów Express Intercity Premium prowadzone Pendolino zostaną wydłużone do Kołobrzegu i Jeleniej Góry. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony