Partnerzy serwisu:

Z rowerem na wielu biletach

jar, Rynek Kolejowy 13.10.2013 120

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-10-13 12:06:59 Autor: Piotrek
---.play-internet.pl
Niestety kolejarze zniechęcają ludzi do podróży koleją. Szczególnie jest to widoczne na małych odległościach. Jeżdże czasami z Częstochowy do Żarek Letnisko i z powrotem i muszę stwierdzić, że taniej mnie kosztuje przejażdżka samochodem na benzynie! niż przewóz roweru w pociągu KS na tym odcinku.
2013-10-13 12:38:03 Autor: ktoś
---.siedlce.vectranet.pl
W Kolejach Mazowieckich przewóz roweru jest bezpłatny... Niech się inni uczą.
2013-10-13 12:51:01 Autor: japan1972
---.te1-0-0-631.elg-pe1.ege.no.customer.tdc.net
Ten cały artykuł to święta prawda o obecnie stosowanych taryfach na polskich kolejach.
TARYFIKACJA OBECNYCH BILETOW, SPOWODOWANA ROZDZIELNOSCIA PODMIOTOW OPERUJACYCH NA TORACH ROKUJE TYLKO JEDNYM: UPADKIEM!!!
I TO W B. SZYBKIEJ PRZYSZLOSCI,
.... a przecież rozwiązanie jest dziecinnie proste i zawarte w tekście.
Należy natychmiast wrócić do rozwiązań sprzed 20 lat. To wszystko.......i nic więcej.

Nie kombinujcie inaczej, bo nie potraficie, jesteście zwyczajnie ZA GŁUPI.
MUSICIE SIĘ DO TEGO HONOROWO PRZYZNAĆ i zaprzestać dalszego niszczenia kolei poprzez brak umiejętności "głupiej" sprzedaży biletów. Wymyślacie przedziwne taryfy u różnych przewoźników i odstraszacie tym wciąż pasażerów.
Ja również z tego samego powodu omijam kolej z daleka, co mnie b. martwi.

Dużo jeżdżę w Polskę z rowerem, jestem zapalonym rowerzystą, ale robię to samochodem, bo Nigdzie, dosłownie Nigdzie, nie umożliwiacie mi dojazdu do końcówek tanim kosztem z udziałem kolei.
Nie wspominając o częstotliwości kursowania pociągów na tychże końcówkach kraju (Bieszczady, Sudety, Stołowe, Śnieżnik).

Zresztą w środku kraju jest to samo.
Dojazd Gdynia - okolice Częstochowy, szlak Orlich Gniazd - nierealny.
Pociąg na dobę sztuk jeden, przyjazd Częstochowa po 3 rano, potem przesiadka , inny przewoźnik po dłuuuuuuugim oczekiwaniu, więc nowy pełnopłatny bilet., etc.....
dajcie spokój - Błazenada nie Kolej, muszę samochodem, Niestety....

Tylu Was tutaj Znawców, Managerów od kolei i naprawdę nie potraficie w prosty sposób naprawić tego co spieprzono przez te 20 ostatnich lat.
Dziś kolej to totalny bajzel, ale wystarczy tylko wrócić do dawnych taryf sprzed 20 lat. To taki problem jest.

Natworzyły Mózgi spółek i spółeczek (może i słusznie), ale nie narzucając odgórnie (rozporządzeniem, wytycznymi) zachowania dotychczasowego, tradycyjnego sposobu odpłatności za przejazdy.

Jeśli teraz, natychmiast, do tego sposobu rozliczania biletów nie wrócicie, to żadne Pindolino Polskiej Kolei już nie pomoże.......
Wtedy to już mamy koniec kolei w Polsce, wszak Kolej w Polsce to nie tylko jedna dochodowa linia E65. i to wszystko.......... .rowerzysta również.
2013-10-13 13:56:38 Autor: Chris
---.adsl.inetia.pl
Errata: od września tego roku bezpłatny przewóz roweru w KM obowiązuje przez cały rok.
2013-10-13 15:50:28 Autor: Wiesław Sedes
---.wapgw.era.pl
W PKP SKM w Trójmieście też jest darmowy przewóz roweru cały rok, o czym Szanowna Redakcja nie raczyła wspomnieć... A ze swojej strony, jako kolejarz, dodam tylko, że cykliści to najgorsza grupa podróżnych. Są aroganccy i bezczelni. I nie mowię tu o podróżujących rodzinach z rowerami, tylko o zagorzałych cyklistach, którzy nawet w pociągu jadą w tych obcisłych, pstrokatych majtkach do kolan. Zachowanie tych ludzi wobec obsługi poc. i współpasażerów jest często fatalne!
2013-10-13 16:03:45 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
Kiedy wreszcie ministerstwo weźmie się do roboty i zrobi system komputerowy wspólnego biletu z obowiązkiem uczestniczenia przewoźników, którzy chcą otrzymywać rekompensatę z tytułu ulg ustawowych i służby publicznej? Brak wdrożenia takiego systemu to działanie na szkodę pasażerów i całej kolei pasażerskiej w Polsce.

Rok temu zgłosiliśmy jako Zielone Mazowsze postulat aby taki system zapisać w Planie Transportowym dla połączeń kolejowych międzywojewódzkich. Minister nie uznał za stosowne zająć się tym tematem. Ale jest z siebie bardzo zadowolony.
2013-10-13 16:14:50 Autor: Tomo76
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pewnie nie za prędko bo lobby samochodowo - paliwowe musi jeszcze sobie na Polakach trochę zarobić. Nie może być tak, żeby np. z Warszawy do Olsztyna można bylo dojechac na wspólnym bilecie różnych przewoźników z przesiadka w Działdowie. Bilet KM z W-wy do Działdowa musi byc odpowiednio drogi, oddzielny bilet PR z Działdowa do Olsztyna też musi byc odpowiednio drogi no i pociagi musza byc odpowiednio rozkomunikowane, także by w Działdowie czekać powiedzmy 4 godziny. Jeszcze troche samochodów trzeba sprzedać i zarobić na paliwie.
2013-10-13 17:41:13 Autor: Rekin
---.dynamic.chello.pl
Integracja to już była, a o wożeniu roweru pociągiem w tym kraju to nawet nie myślę, bo w 90% kończy się to na lokowaniu roweru w przedsionku przy cuchnącym kiblu.
2013-10-13 19:18:08 Autor: Maciek
---.adsl.inetia.pl

Maciek
W odpowiedzi na post Rekin:
"Integracja to już była, a o wożeniu roweru pociągiem w tym kraju to nawet nie myślę, bo w 90% kończy się to na lokowaniu roweru w przedsionku przy cuchnącym kiblu."
Bez przesady, tabor (zwłaszcza samorządowy) jest coraz lepiej dostosowany do przewozu rowerów - nawet intercity zaczyna wdrażać składy zespolone, do których nie trzeba wciągać roweru po wąskich schodach. Największym problemem jest obecnie właśnie szatkowanie biletów i konieczność dokupywania do każdego z nich osobnego biletu na rower.
2013-10-13 20:53:05 Autor: tomo76
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@tomo76
W przypadku podróży Warszawa - Olsztyn z przesiadką KM+PR kupujesz jeden bilet PR.....
2013-10-20 01:06:08 Autor: n2
---.240.130.67
"Obecnie każdy przewoźnik kolejowy umożliwia przewóz roweru pod opieką podróżnego." Polecam IR z Podkarpacia na Śląsk ;-]
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony