Partnerzy serwisu:

Z Pragi do Chorwacji z RegioJet. Bilety od 99 zł

Michał Szymajda 05.06.2020 1039

Z Pragi do Chorwacji z RegioJet. Bilety od 99 zł
fot. RegioJet
Poznaliśmy szczegóły oferty połączeń kolejowych Regiojet z Pragi do Chorwacji. Przewoźnik zaoferował atrakcyjne ceny, przekąski, a także możliwość transportu samochodu autokuszetką.
Czeski prywatny operator RegioJet już w końcu czerwca chce uruchomić bezpośrednie pociągi, które połączą czeską Pragę z chorwacką Rijeką. Poznaliśmy szczegóły oferty. Jeszcze przed podróżą można wybrać przekąski i dania, które zostaną dostarczone do pasażerów do miejsca, które zajmują po odjeździe ze stacji. Napoje, także alkoholowe, będzie można zamówić podczas podróży. Pociąg, po wyjeździe z Pragi zatrzyma się w Pardubicach, Brnie i Brzecławiu, a także w stolicy Słowacji – Bratysławie. System sprzedażowy umożliwia także zakup biletów łączonych – na inne połączenia RegioJet z Republiki Czeskiej i Słowacji.

RegioJet będzie zestawiał pociągi do Chorwacji z wagonów-kuszetek, gdzie będzie możliwość rezerwacji do 4 miejsc leżących, z wagonów przedziałowych z sześcioma rozkładanymi miejscami do siedzenia oraz z wagonów bezprzedziałowych Astra z systemami rozrywki dla pasażerów. Kawa będzie w pociągu za darmo. Inne przekąski będą sprzedawane za symboliczna opłatę – 10 koron. Ceny biletów na miejsce w kuszetce rozpoczynają się od 790 koron (130 złotych), za miejsce siedzące – od 590 koron (99 złotych). RegioJet zamierza dołączać do pociągu wagony do przewozu aut (autokuszetki), ale cennik nie został jeszcze ustalony.

RegioJet uruchomi, zgodnie z zapowiedziami, autobusy, które rozwiozą pasażerów pociągów po Chorwacji. Dojadą do takich miejscowości jak Baška, Baška Voda, Biograd, Brela, Crikvenica, Gradac, Krk, Makarska, Malinska, Medulin, Novi, Novigrad, Omiš, Opatja, Pakoštane, Podaca, Podgora, Poreč, Primošten, Pula, Rabač, Rovinj, Split, Sukošan, Šibenik, Šilo, Trogir, Vindolski, Vrbnik, Zadar. Dokładna lista tras autobusów zostanie przedstawiona z momentem otwarcia sprzedaży, w dniu 9 czerwca. Pociągi będą kursować od 30 czerwca do połowy września trzy razy w tygodniu w porze nocnej.

Polacy również będą mogli skorzystać z pociągu, pod warunkiem, ze po powrocie z Republiki Czeskiej przejdą dwutygodniową kwarantannę. Istnieje jednak szansa, że 15 czerwca Polska zmieni przepisy dotyczące dwutygodniowego odosobnienia po powrocie zza granicy.

Więcej na temat nowego połączenia RegioJet można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony