Partnerzy serwisu:

Zgorzelski: Dziękuję min. Adamczykowi za zmobilizowanie PLK i przewoźników do obsługi Pol’and’Rock

inf. pras. 24.07.2019 2,8k

Zgorzelski: Dziękuję min. Adamczykowi za zmobilizowanie PLK i przewoźników do obsługi Pol’and’Rock
fot. PoPol’And’Rock Festival
Spółka Przewozy Regionalne przypomina w specjalnej informacji prasowej o Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie i trwającej sprzedaży biletów na specjalne pociągi na to wydarzenie.
Polregio przypomina, że na tegoroczny festiwal Pol’and’Rock Przewozy Regionalne, które są właścicielem marki Polregio, uruchomią 12 komercyjnych pociągów dalekobieżnych. - Dzięki temu uczestnicy wydarzenia będą mogli dotrzeć do Kostrzyna n. Odrą m.in. z Olsztyna, Gdańska, Gdyni, Kołobrzegu, Białegostoku, Warszawy, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Krakowa, Kielc, Katowic, Opola, Wrocławia, Szczecina czy Zielonej Góry - czytamy. 12 komercyjnych pociągów dalekobieżnych zostanie uruchomionych na trasach (tam i powrót):

 • Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
 • Białystok – Warszawa – Łódź – Poznań – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
 • Olsztyn – Gdańsk – Szczecin – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
 • Kraków – Kielce – Katowice – Wrocław – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
 • Kędzierzyn-Koźle – Opole – Wrocław – Poznań – Kostrzyn (31 VII i powrót 4 VIII)
 • Łuków – Warszawa – Skierniewice – Łódź – Poznań – Kostrzyn (30/31 VII i powrót 4 VIII).
  
Cena biletu na przejazd pociągiem komercyjnym jest uzależniona od strefy taryfowej, w której znajduje się stacja początkowa i które prezentuje mapa. Ilość miejsc jest ograniczona. Aby skorzystać z atrakcyjnej ceny biletów na pociągi komercyjne i zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, najlepiej zakupić bilet w opcji „Tam i powrót”. Przykładowo z Warszawy do Kostrzyna bilet w jedną stronę kosztuje 115 zł, a bilet w opcji „Tam i powrót” tylko 170 zł, co daje oszczędność 60 zł. Dodatkowo obowiązują zniżki ustawowe, w tym 37% dla uczniów i 51% dla studentów - przypomina przewoźnik.

Pociągi lokalne Regio

Obok 12 dalekobieżnych pociągów komercyjnych, na zamówienie niektórych samorządów województw na tegoroczny festiwal Pol’and’Rock pojadą 122 dodatkowe pociągi Regio. Będą one kosztowały tyle samo, co lokalne pociągi o tej samej nazwie znane od lat pasażerom np. na trasie ze Szczecina czy Zielonej Góry do Kostrzyna.

122 lokalne pociągi Regio będą kursowały od 30 lipca do 4 sierpnia na trasach (tam i powrót):

 • Szczecin – Kostrzyn – Szczecin
 • Słupsk – Kostrzyn – Słupsk
 • Kołobrzeg – Kostrzyn – Kołobrzeg
 • Gdynia – Kostrzyn – Gdynia
 • Koszalin – Kostrzyn – Koszalin
 • Zielona Góra – Kostrzyn – Zielona Góra
 • Krzyż – Kostrzyn – Krzyż
 • Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn – Gorzów Wielkopolski.

– Dziękuję Ministrowi Infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi za mobilizację innych przewoźników i uczestników rynku kolejowego, w szczególności PKP Polskich Linii Kolejowych, do organizacji obsługi pasażerów udających się koleją na festiwal w Kostrzynie nad Odrą – mówi Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych cytowany w komunikacie. – Jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce Przewozy Regionalne uruchamiają w całym kraju średnio 1900 lokalnych pociągów dziennie na zlecenie 15 województw. Obsługujemy je pojazdami samorządowymi i własnymi. Zapewniamy pasażerów, że dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock nie zakłócą realizacji codziennego rozkładu jazdy naszych pociągów – dodaje w kounikacie Krzysztof Zgorzelski.

Różne możliwości zakupu biletów

Bilety na 12 dalekobieżne pociągi komercyjne, a także na lokalne pociągi Regio, można zakupić w:
- kasach biletowych: Polregio, PKP Intercity, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Dolnośląskich, PKP SKM w Trójmieście i Kolei Małopolskich,
- Internecie na stronach: bilety.polregio.pl, biletyregionalne.pl, koleo.pl, e-podróżnik.pl,
- aplikacji mobilnej: Polregio, Koleo, e-podróżnik.pl, SkyCash.

Nie trzeba przypominać, że początkowo Przewozy Regionalne nie chciały uruchomić żadnych dodatkowych pociągów na festiwal. Bardzo późne podanie tej informacji przez przewoźnika wywołało ogromne zamieszanie na kolei i zmusiło do interwencji premiera Morawieckiego. Na normalne przygotowania jest już za późno, przez co PKP Intercity, by obsłużyć imprezę, zawiesi kilka pociągów rozkładowych, dofinansowywanych przez podatników. Koleje Wielkopolskie swój pociąg na imprezę uruchomią za to w środku nocy, choć przewoźnik zapewnia że ma to swoje zalety także z punktu widzenia uczestników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony