Partnerzy serwisu:

Z PKP Intercity na święta wielkanocne

Michał Szymajda 23.03.2016 960

Z PKP Intercity na święta wielkanocne
Z PKP Intercity na święta wielkanocneFot. PKP Intercity
PKP Intercity na okres wielkanocny wydłuży pociągi i uruchomi dodatkowe. Przypomina też o ofertach promocyjnych i o zmianie czasu z zimowego na letni, która nastąpi w nocy z 26 na 27 marca.
Na okres świąteczny PKP Intercity przygotowało więcej miejsc w pociągach kursujących na najpopularniejszych trasach, np. z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Lublina, Przemyśla, Szczecina czy Bydgoszczy. Łącznie na podróżnych czeka blisko 11 tys. dodatkowych miejsc. Ponadto przewoźnik na bieżąco będzie analizował frekwencję w pociągach i dostosowywał tabor do potrzeb pasażerów.

Osoby, które dopiero planują podróż lub chcą dowiedzieć się, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie, mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. W aktualizowanej codziennie zakładce Prognoza frekwencji w pociągach znajduje się lista pociągów wraz z szacowanym zapełnieniem.

Podróż w dobrej cenie

– Pasażerowie, którzy z wyprzedzeniem zaplanowali świąteczne wyjazdy mogli skorzystać z puli promocyjnych biletów dostępnych już od 49 zł lub rabatów sięgających nawet 30%. Wciąż jeszcze można kupić bilety z 10-proc. zniżką lub upolować tańsze przejazdy wybranymi pociągami EIP i EIC w ramach promocji Biletowa Czwartkomania – informuje przewoźnik.

Na podróżujących z dziećmi czekają rabaty Karty Dużej Rodziny czy Biletu Rodzinnego. 30-proc. zniżkę otrzymują także seniorzy. Pasażerowie, którzy w czasie Wielkanocy planują odwiedzić klika miejsc mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu.

W okresie świątecznym Bilety Weekendowe PKP Intercity będą ważne o jeden dzień dłużej. Z oferty będzie można skorzystać od piątku (25 marca) od godz. 19.00 do wtorku (29 marca) do godz. 6:00 rano. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 154 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

26/27 marca 2016 – zmiana czasu z zimowego na letni

W nocy z 26 na 27 marca b.r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00. Choć czasy przejazdów nie ulegną zmianie, wszystkie pociągi dotrą do stacji docelowych w zakładanym czasie, to pojawi się pozorna różnica pomiędzy godziną przyjazdu a codziennym rozkładem. Podczas zmiany czasu w trasie będzie 5 składów PKP Intercity. Pasażerowie w żaden sposób jej nie odczują, muszą jednak pamiętać o przestawieniu zegarków.

Wzmocniona informacja


By ułatwić pasażerom podróżowanie, między 24 a 25 oraz 28 a 29 marca na największych dworcach dyżurować będą mobilni informatorzy. Udzielą pasażerom informacji na temat ruchu pociągów, lokalizacji peronów czy dostępnych ofert biletowych. Godziny przyjazdów oraz odjazdów pociągów są dostępne również na stronach internetowych: www.intercity.pl, www.rozklad-pkp.pl, pod numerem infolinii 19757.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony