Partnerzy serwisu:

Z Osia do Szlachty znowu pociągiem

inf. pras. 02.10.2022 5,3k

Z Osia do Szlachty znowu pociągiem
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Kończą się prace remontowe na linii z Laskowic Pomorskich do Czerska. Dzięki wymianie szyn i podkładów oraz remontowi mostu kolejowego na Wdzie w Tleniu podróżni pojadą koleją szybciej i sprawniej. W sobotę, 1 października, na trasę wrócą pociągi. Koszt wykonanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. robót wyniósł blisko 13 mln zł netto ze środków budżetowych.
Dzięki realizacji prac na linii Laskowice Pomorskie – Czersk (linia nr 215), na odcinku Osie – Szlachta, podróżni – od soboty 1 października – ponownie będą mogli skorzystać z pociągów (od 27 czerwca obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa). To efekt robót na 6-kilometrowym odcinku między Osiem a Tleniem. PLK wymieniły podkłady drewniane na strunobetonowe, do poprawy toru wykorzystano nowy tłuczeń, a w niektórych lokalizacjach wymieniono szyny. Kierowcy przejeżdżają sprawniej i bezpieczniej dzięki wymianie nawierzchni na przejeździe kolejowo-drogowym (ul. Bydgoska) i 2 przejściach dla pieszych (ul. Wierzbowa i Topolowa) w Tleniu.

Na moście kolejowym na rzece Wdzie w Tleniu wyremontowano podpory, oczyszczono skarpy, wykonano nowe chodniki dla służb technicznych, a stalową konstrukcję obiektu zabezpieczono przed korozją. Przeprowadzono również prace naprawcze 5 wiaduktów kolejowych i 3 przepustów.

Prace za blisko 13 mln zł netto ze środków budżetowych zrealizowało Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe. Dzięki realizacji zadania pociągi pasażerskie na wyremontowanym odcinku pojadą szybciej, do 100 km/h (wcześniej 50-70 km/h), a towarowe do 60 km/h (wcześniej 40 km/h).

Przeprowadzone w latach 2019-2021 prace (wymiana nawierzchni toru, podkładów, regulacja toru) na trasie Laskowice Pomorskie – Czersk zapewniły sprawne i bezpieczne podróże pociągiem. Usprawniony został także przewóz towarów do portów w Trójmieście (linia nr 215 zapewnia połączenie linii nr 201 Nowa Wieś Wielka – Gdynia Port z linią nr 131 Chorzów Batory – Tczew). Pociągi pasażerskie jeżdżą szybciej, do 100 km/h, na odcinkach Czersk Świecki – Osie oraz Tleń – Śliwice. Na ten cel PLK przeznaczyły ponad 12 mln zł netto. Realizacja prac na odcinku Osie – Tleń wraz z efektami prac z lat poprzednich skróci czas podróży między Laskowicami Pomorskimi a Czerskiem o około 8 minut.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony