Partnerzy serwisu:

Z Moskwy bezpośrednio do Warny, Burgas i Baru

Witold Urbanowicz 12.06.2016 726

Z Moskwy bezpośrednio do Warny, Burgas i Baru
fot. WU
Od grudnia, w ramach międzynarodowego pociągu Polonez z Moskwy do Warszawy, Koleje Rosyjskie przywróciły bezpośrednie wagony do Sofii i Budapesztu. Teraz, w sezonie letnim, w składzie znajdą się bezpośrednie wagony do Warny i Burgas w Bułgarii i Baru w Czarnogórze.
Koleje Rosyjskie zawiesiły kursowanie wagonów do Budapesztu i Sofii w grudniu 2014 r. Powróciły one rok później w ramach pociągu 9/10 Polonez relacji Moskwa – Warszawa. Są one obsługiwane nowymi wagonami sypialnymi wyprodukowanymi przez konsorcjum Siemens i Twerskie Zakłady Budowy Wagonów (TVZ). W każdym przedziale znajdują się cztery łóżka, klimatyzacja, umywalka pod składanym stolikiem oraz gniazdka elektryczne. W wagonach znajdują się też dwie toalety, w tym jedna z prysznicem.

Teraz, w sezonie letnim, w składzie Poloneza znajdą się dodatkowe bezpośrednie wagony do Warny i Burgas w Bułgarii i Baru w Czarnogórze. Wagony z Moskwy do Warny będą kursować codziennie do 6 czerwca do 14 września, natomiast z Warny w terminie od 9 czerwca do 17 września. Wagony z Moskwy do Burgas będą jeździć codziennie od 7 czerwca do 15 września, natomiast wracać w terminie od 10 czerwca do 18 września. Wagony do Baru będą odjeżdżać z Moskwy w poniedziałki i środy od 6 czerwca do 14 września, a wracać w czwartki i soboty od 9 czerwca do 17 września.

Ponadto Koleje Rosyjskie wprowadzają dodatkowe przystanki na trasie pociągów do Nicei i Paryża. W czasie wakacji pociąg 17/409-408/18 Moskwa – Nicea zatrzyma się w austriackiej miejscowości Zell am See, a pociąg 23/452-454/24 do Paryża zatrzyma się także na stacji Eparnay we Francji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony