Partnerzy serwisu:

Z Mielca do Kochanówki ruszyły pociągi towarowe

inf. pras oprac. RK 04.09.2020 122

arrow
arrow
Z Mielca do Kochanówki ruszyły pociągi towarowe
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Z Mielca do Kochanówki ruszyły pociągi towarowe
Z Mielca do Kochanówki ruszyły pociągi towarowe
Z Mielca do Kochanówki ruszyły pociągi towarowe
3 września pojechały pociągi towarowe nowym torem z Mielca – Kochanówki – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Rozpoczyna się kolejny etap prac na linii nr 25 między Kochanówką a Dębicą.
PLK kontynuują rewitalizację trasy Mielec – Dębica. Przywrócenie ruchu towarowego po nowym torze na odcinku Mielec – Kochanówka odbyło się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Składy obsługują bocznic Zakładów Chemicznych w Pustkowie.  Wymieniono m.in. urządzenia sterowania ruchem kolejowym w stacji Mielec i w stacji Kochanówka oraz na 5 przejazdach kolejowo-drogowych w Przecławiu, Dąbiu, Pustkowie, Brzeźnicy. PLK zwiększyły bezpieczeństwo na ponad 30 skrzyżowaniach drogi z torami, m.in. w Mielcu, Rzochowie, Rzemieniu, Pustkowie i Tuszymie.

Jak podaje PLK prace rozpoczęto na kolejnym odcinku Kochanówka – Dębica. Przebudowywane są perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Kochanówka, Dąbie i Pustków. Na stacji Mielec powstaje m.in. dwupoziomowe przejście podziemne, które zastąpi dotychczasową kładkę nad torami. Dostępność na stacji zwiększy również dodatkowe przejście pod torami. W połowie przyszłego roku, dwa bezkolizyjne obiekty będą udogodnieniem dla podróżnych kolei i mieszkańców.

Pasażerowie łatwiej wsiądą do pociągu z nowego peronu. Będzie on wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. W komunikacji na stacji pomogą trzy windy. Dla osób niewidomych i słabowidzących ułatwieniem będą linie naprowadzające na powierzchni peronów. 

Inwestycja „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew – Mielec – Dębica” wpisana jest w Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 296 717 022,32 PLN, kwota dofinansowania unijnego – 209 063 173,35 złotych. Według zapowiedzi, ruch pasażerski do Mielca ma zostać wznowiony w grudniu tego roku. W dokumentacji przedprojektowej inwestycji założono, że marszałek województwa podkarpackiego zamówi 6 par pociągów regionalnych na dobę na odcinku Dębica – Mielec oraz 4 pary pociągów regionalnych na dobę między Mielcem a Tarnobrzegiem.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony