Partnerzy serwisu:

Z Kowla do Chełma 4 razy więcej pasażerów niż w drodze powrotnej

Martyn Janduła 26.07.2017 1,9k

Z Kowla do Chełma 4 razy więcej pasażerów niż w drodze powrotnej
Fot. George Chernilevsky, wikipedia, CC BY-SA 3.0
Koleje Ukraińskie podają kolejne dane dotyczące zainteresowania niedawno uruchomionym połączeniem Kowel – Chełm. Okazuje się, że w przypadku tego pociągu, cztery razy więcej pasażerów jeździ z Ukrainy do Polski niż z Polski na Ukrainę.
Jak informuje ukraińskie Centrum Strategii Transportowych, przywołując dane Kolei Ukraińskich, z połączenia na trasie Kowel – Chełm od 11 czerwca do 20 lipca skorzystało 3,4 tysiąca pasażerów. Co więcej, urzędnicy podają dokładne dane dotyczące tego, jak dokładnie wyglądają te podróże. Okazuje się, że większość osób z przedstawionej puli jedzie z ukraińskiego miasta Kowel do Chełma i jest ich 2,7 tys. Na drogę powrotną pociągiem zdecydowało się zaledwie 700 osób.

Oznacza to, że pasażerów na trasie z Polski na Ukrainę jest czterokrotnie mniej. Połączenie obsługuje dwuczłonowy autobus szynowy Pesy 630M z miejscami drugiej klasy na 187 osób. Bilet kosztuje ok. 200 hrywien. Jak podaje ukraińskie Centrum Strategii Transportowych, obłożenie pociągów w czerwcu wyniosło 31% na trasie z Kowla do Chełma i tylko 8% w drugą stronę. W lipcu wynik ten poprawił się odpowiednio do 42% i 10%.

Uzgodniono już z Polską uruchomienie dwóch par pociągów do Chełma, jednak jeden z nich ze zmienioną trasą. Drugi pociąg mógłby już od 11 grudnia – lub nawet wcześniej – kursować z miejscowości Równe do Chełma.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony