Partnerzy serwisu:

Z kolei do zbrojeniówki. Kensbok i Stępniewicz w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Jakub Madrjas 23.03.2020 2,4k

Z kolei do zbrojeniówki. Kensbok i Stępniewicz w zarządzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej
Fot. PGZ
Były przewodniczący rady nadzorczej PKP SA Andrzej Kensbok został prezesem, a Hubert Stępniewicz (dotąd prezes FPS Cegielski) – członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Rada Nadzorcza spółki Polska Grupa Zbrojeniowa rozstrzygnęła konkurs na stanowisko prezesa zarządu, powołując na nie Andrzeja Kensboka. Organ nadzorczy zakończył również postępowania na stanowiska wiceprezesa oraz członka zarządu, którymi odpowiednio zostali Michał Pietrzyk oraz Hubert Stępniewicz. Jak czytamy w komunikacie, zgodnie ze statutem spółki, Rada Nadzorcza PGZ skierowała do Ministra Obrony Narodowej wniosek o wyrażenie opinii na temat zaproponowanych kandydatur. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pozytywnie zaopiniował decyzję Rady Nadzorczej PGZ, w związku z tym wymienione osoby utworzyły nowy zarząd PGZ SA. 

Oznacza to, że dwie trzecie nowego zarządu trafia do PGZ z kolei. Andrzej Kensbok jest od 2018 roku przewodniczącym rady nadzorczej PKP SA. Od lutego Kensbok – w przeszłości członek zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu - był oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa PGZ. Aktualizacja: według informacji uzyskanych od biura prasowego PKP SA, Andrzej Kensbok złożył rezygnację z rady nadzorczej PKP SA 29 stycznia. Obowiązki przewodniczącego pełni Tomasz Buczyński, dyrektor Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury.

Hubert Stępniewicz dotąd był z kolei prezesem producenta taboru H. Cegielski – FPS. Został nim w listopadzie 2016 roku. Czekamy również na informacje ze strony FPS na temat aktualnego składu zarządu w związku z transferem prezesa Stępniewicza.

Poniżej prezentujemy oficjalne biogramy nowych członków zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej:

Andrzej Kensbok od początku kariery menadżerskiej związany z działalnością biznesową. Ma wieloletnie doświadczenie poparte pracą w polskich i międzynarodowych korporacjach, firmach produkcyjnych i konsultingowych. Prowadził projekty inwestycyjne, restrukturyzacyjne, łączenia spółek, budowania zespołów, a także reorganizacji produkcji i rozwoju sprzedaży, realizowane w Polsce i za granicą. Był m.in. wiceprezesem PepsiCo w Europie Wschodniej, konsultantem w firmie doradczej Bain & Company i dyrektorem Fabryki Wedla w Płońsku.

Od marca 2017 do lipca 2019 r. pełnił funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. odpowiedzialnego za grupę kapitałową i finanse. Od lipca 2019 r. był dyrektorem zarządzającym ds. projektów strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A. W latach 2018-2020 r. przewodniczył Radzie Nadzorczej PKP S.A. Andrzej Kensbok jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i studiów MBA w szkole INSEAD we Francji.

Michał Pietrzyk od 1995 r. związany z sektorem bankowym. W 2003 r. rozpoczął pracę w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG), początkowo na stanowisku kierownika Działu Skarbu, następnie zastępcy dyrektora Departamentu Ekonomicznego i dyrektora Departamentu Ekonomicznego. Od 31 grudnia 2016 roku do 9 stycznia 2020 r. sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu PGNiG ds. Finansowych.

Michał Pietrzyk jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie prawa dla menedżerów na Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada tytuł CFA.

Hubert Stępniewicz jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w restrukturyzacji i rozwoju przedsiębiorstw. Karierę zawodową rozpoczynał w Fund.1 NFI gdzie wspierał wdrożenia projektów restrukturyzacyjnych. W kolejnych latach zarządzał spółką Hygienika SA., która po reorganizacji została wprowadzona na Giełdę Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie (2002-2005), a także pełnił funkcję prezesa Zakładów Naprawczych Lokomotyw Elektrycznych w Gliwicach, gdzie wdrożył program rozwoju, zakończony sprzedażą spółki inwestorowi branżowemu (2005-2009).

W ostatnim czasie (2016-2020) pełnił funkcję prezesa zarządu H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych w Poznaniu, gdzie był odpowiedzialny m.in. za opracowanie i skuteczne wdrożenie programu restrukturyzacji opartego na optymalizacji procesów produkcji, logistyki i projektowania. Hubert Stępniewicz jest m.in. absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek finanse i bankowość).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony