Partnerzy serwisu:

X-Logistics. Powstanie nowa spółka w Grupie PKP

Michał Szymajda 10.05.2018 3,6k

X-Logistics. Powstanie nowa spółka w Grupie PKP
Fot. PKP SA
PKP SA powoła nowy podmiot w ramach Grupy PKP, który zajmie się realizacją inwestycji intermodalnych we współpracy z partnerami, którzy już działają w tym biznesie. Nowa spółka ma się nazywać X-Logistics.
– Będziemy integratorem łańcucha logistycznego, zajmiemy się budową sieci baz intermodalnych, które będą się rozwijały na gruntach należących do PKP SA – powiedział Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP SA odpowiedzialny za logistyczny projekt.

X-logistics ma zająć się oferowaniem usługi intermodalnej z wykorzystaniem ludzi, sprzętu i miejsc składowania (usługa pierwszej i ostatniej mili), we współpracy z przewoźnikami z grupy PKP, czyli PKP Cargo i PKP LHS. Integrator będzie wchodził w skład grupy PKP.

– Chcemy działać w oparciu o kompetencje PKP Cargo i PKP LHS. Chodzi także o rozwój nowych szlaków – z południa Europy i z Azji – mówił Antonowicz. Dodał, że centra będą otwarte na innych przewoźników, ponieważ tego wymagają przepisy Unii Europejskiej, która nakazuje otwierać bocznice na dowolnych operatorów.

Z kim, poza poza spółkami już działającymi na rynku (takimi jak Terminal Sławków, czy Śląskie Centrum Logistycznie w Gliwicach) będzie współpracować X-logistics?

– Jesteśmy na etapie poszukiwania inwestora, bierzemy pod uwagę udział partnera zewnętrznego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Chcemy te projekty wprowadzić do projektów strategicznych, związanych z korytarzami transportowymi, toczą się w tej sprawie rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury – powiedział członek zarządu PKP SA. – Niedługo powołam człowieka, który będzie odpowiedzialny za integrację przyszłej sieci centrów intermodalnych.

Niemal na pewno X-Logistics będzie działać jako spółka, na razie w ramach Grupy PKP, a później w ramach holdingu, nad którym prace właśnie się rozpoczęły.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony