Partnerzy serwisu:

Wzrosną ceny biletów w Kolejach Małopolskich. Także na krakowskie lotnisko

Michał Szymajda 21.01.2020 3,3k

Wzrosną ceny biletów w Kolejach Małopolskich. Także na krakowskie lotnisko
Pociąg Kolei Małopolskich w RytrzeFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
1 lutego 2020 zacznie obowiązywać nowy cennik biletów w transporcie kolejowym na obszarze Województwa Małopolskiego. 17 lutego nastąpi pełna integracja biletowa kolejowego transportu regionalnego w tym województwie, gdzie obecnie operatorami są Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne.
Nowy cennik Kolei Małopolskich idzie mocno w górę. Zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji. Zmiany zostaną wprowadzone także w ramach ofert specjalnych. Przewoźnik informuje, że mimo wprowadzanej regulacji, „ceny biletów w ramach tych ofert będą w dalszym ciągu znacznie niższe niż ceny w ramach taryf podstawowych”.

Drożej także na lotnisko. Tańsze bilety wciąż w internecie

Nowe ceny będą również obowiązywać przy przejazdach do stacji Kraków Lotnisko. Od 1 lutego zamiast 9 złotych zapłacimy za bilet z centrum miasta na lotnisko 12 złotych. Koleje Małopolskie tłumaczą to... planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów do krakowskiego portu lotniczego. Osoby, które chcą uniknąć podwyżki i nadal korzystać z przejazdów za 9 złoty po 1 lutego, proponujemy wizytę na portalu www.malopolskiekoleje.pl. Przewoźnik wciąż nie zaktualizował bowiem cen, które będą obowiązywać po 1 lutego.

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny biletów, które zostaną wprowadzone 1 lutego, w innych niż lotniskowa relacjach (bilet jednorazowy/ bilet miesięczny):

  • Kraków Główny – Bochnia: 6,50 zł/ 165 zł;
  • Kraków Główny – Tarnów: 13,00 zł/ 235 zł;
  • Kraków Główny – Nowy Sącz: 16,50 zł/ 265 zł;
  • Kraków Główny – Zakopane: 15,50 zł/ 260 zł;
  • Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia: 4,00 zł/ 90 zł
  • Kraków Główny – Miechów: 6,50 zł/ 165 zł;
  • Kraków Główny – Oświęcim: 10,00 zł/ 205 zł;
  • Tarnów – Nowy Sącz: 11,00 zł/ 230 zł.
Integracja biletowa w Małopolsce

Od 17 lutego 2020 r. na obszarze województwa małopolskiego nastąpi pełna integracja biletowa w pociągach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne i Koleje Małopolskie. Pasażerowie zyskają możliwość korzystania z „Biletów Małopolskich”, umożliwiających podróżowanie po Województwie w atrakcyjnych cenach. Część ofert wydaje się jednak nieco „naciągana”, obecność innych zaskakuje tak późnym pojawieniem się. Cieszy natomiast ujednolicenie taryfy wewnątrz Krakowa i nowa oferta dla rowerzystów.

Na przykład: uczniowie, studenci, czy grupy turystyczne zyskają możliwość skorzystania z oferty biletów grupowych, gdzie kupując 20 biletów w ramach jednej transakcji otrzymają zniżkę na poziomie 10%. Dla przedsiębiorstw i instytucji dostępne będą bilety miesięczne „na okaziciela” zapisywane na Małopolskiej Karcie Aglomeracyjnej. Wprowadzona zostanie specjalna oferta dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi, z biletem miesięcznym za 10 i jednorazowym za 1 zł.

– Nową ofertę zyskają również osoby, które ukończyły 60 rok życia. Bez znaczenia będzie fakt, czy korzystają z pociągów obsługiwanych przez Polregio czy Koleje Małopolskie – za każdym razem zniżka na przejazd będzie identyczna. Osoby sporadycznie podróżujące z rowerami będą mogły skorzystać z oferty Małopolski bilet rowerowy, dzięki czemu za przewóz roweru zapłacą 4 zł, natomiast osoby regularnie korzystające z rowerów oraz pociągów w ramach tej oferty będą miały możliwość zakupu biletu miesięcznego za kwotę 35 zł – informują Koleje Małopolskie.

Mieszkańcy aglomeracji krakowskiej zyskają możliwość korzystania z biletów czasowych w ramach Taryfy Aglomeracyjnej. Zastąpi ona obecnie funkcjonujące bilety czasowe i strefowe. Więcej o innych nowościach taryfowych można przeczytać tutaj.

Ceny biletów na przełomie roku lub jeszcze w grudniu podnieśli niemal wszyscy krajowy operatorzy. Wyjątkiem jest PKP Intercity, które zapowiedziało, że podwyżek w najbliższych miesiącach nie będzie. Główną przyczyną podwyżek jest wzrost cen energii elektrycznej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony