Partnerzy serwisu:

Wzrosła punktualność niemieckich pociągów

Artur Bogdanowicz 16.07.2020 26

Wzrosła punktualność niemieckich pociągów
Fot. Artur Bogdanowicz
W czerwcu punktualność niemieckich pociągów dalekobieżnych wyniosła 81% (rozumiana jako dojazd najpóźniej 6 minut po rozkładowym czasie do stacji pośrednich i końcowych), zaś połączeń lokalnych i regionalnych włącznie z pociągami miejskimi SKM – 95,8%.
Średni wskaźnik punktualności za pierwsze półrocze 2020 w ruchu dalekobieżnym wynosi tym samym 83,5%. To najlepszy wynik od 2008 roku, potwierdził szef zarządu DB Richard Lutz. Najlepiej statystyki wypadły w kwietniu, bo tutaj aż 88,6% pociągów uznano za punktualne (zaś 95,4% dotarło do stacji najpóźniej 15 minut po czasie rozkładowym).

W pierwszym półroczu 2019 do celu punktualnie dotarło zaledwie 77,2% pociągów IC, EC i ICE.

Poprawa punktualności wynika po części z powodu sytuacji epidemiologicznej i zmniejszenia liczby podróżnych oraz większej liczby nowoczesnych lub zmodernizowanych składów w ruchu (m.in. 49 składów ICE4 i tyle samo piętrowych pociągów IC na linii Drezno – Berlin – Rostock). Poprawiła się także sytuacja zarządzania ruchem wokół miejsc budowy i objazdów. Statystyka obejmuje ok. 800 tys. przejazdów miesięcznie, z czego 20 tys. przypada na kursy dalekobieżne.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony