Partnerzy serwisu:

Wznowienie ruchu Łódź – Kutno znów opóźnione. KKA do 9 sierpnia

Kasper Fiszer 26.07.2019 2,2k

Wznowienie ruchu Łódź – Kutno znów opóźnione. KKA do 9 sierpnia
Modernizowana stacja Kutnofot. Kasper Fiszer
Jeszcze przez ponad dwa tygodnie – co najmniej – pasażerowie korzystający z połączeń ŁKA, PR i PKP IC z Łodzi do Kutna będą musieli podróżować autobusami zastępczymi. PKP PLK zapowiadają bowiem, że wznowią ruch na linii nr 16 dopiero 9 sierpnia. Czas przejazdu 68-kilometrowej trasy rośnie w związku z prowadzonymi na szlaku Witonia – Kutno pracami do nawet 2 godz. 35 min.
Pierwotnie już 25 czerwca miał zostać wznowiony ruch kolejowy na linii nr 16, która wiedzie z Łodzi do Kutna, na jej końcowym odcinku od stacji Witonia. Termin ten nie został jednak dotrzymany, o czym pasażerowie i – co jeszcze bardziej zadziwiające – przewoźnicy dowiedzieli się w ostatniej chwili. Wiemy już, że otwarcie ważnego dla komunikacji w północnej części regionu łódzkiego szlaku nie odbędzie się też w lipcu.

Trwają prace przy urządzeniach sterowania ruchem kolejowym

– Do 9 sierpnia utrzymana zostaje dotychczasowa organizacja komunikacji na linii Kutno – Zgierz pociągów PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – poinformował bowiem Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. W przesłanym nam krótkim komunikacie nie ma szczegółowych informacji o przyczynach konieczności wydłużenia czasu trwania robót. – Utrzymana organizacja ruchu wynika z prac realizowanych przez wykonawcę ZUE przy urządzeniach sterowania ruchem kolejowym na odcinku Witonia – Kutno, co jest związane z modernizacją stacji Kutno – powiedział jedynie przedstawiciel spółki.

Opisał on przy tym organizację komunikacji zastępczej dwóch najważniejszych przewoźników. PKP Intercity kieruje swoje pociągi przez Łowicz i organizuje autobusy dowożące do Łęczycy i Ozorkowa, ŁKA uruchamia zaś pociągi w skróconej relacji Łódź – Witonia i skomunikowane autobusy zastępcze relacji Witonia – Kutno. Pasażerowie ŁKA mogą korzystać z pociągów PKP Intercity na odcinku Łowicz Gł. – Łódź Widzew.

PLK milczy o komunikacji zastępczej PR. Autobus jedzie rekordowo długo

Zarządca infrastruktury nie poinformował zaś w swoim komunikacie, że zmiany w rozkładzie jazdy musiały wprowadzić także Przewozy Regionalne. Spółka ta nie zdecydowała się na uruchamianie połączeń kolejowych do Witoni i skróciła relację pociągów Łódź Kaliska – Toruń Główny o cały odcinek Łódź Kaliska – Kutno. W zamian uruchomiono autobusy zastępcze, które są skomunikowane z pociągami.

Wydaje się, że to korzystający z tych włąśnie kursów odczuwają skutki przedłużających się prac najboleśniej. Podróż z Łodzi do Kutna wydłużyła się bowiem z nieco ponad godziny do aż 2 godz. 35 min. Autokar zajeżdża bowiem pod każdy przystanek kolejowy (przesunięto jedynie lokalizację postoju w Gawronach). Przypomnijmy, że odległość z Łodzi Kaliskiej do Kutna po torze kolejowym to zaledwie 68 km.

Czekamy na szczegółowe informacje dotyczące przyczyn przedłużającego się zamknięcia (od PKP PLK) i wybranej formy organizacji komunikacji zastępczej (od PR).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony