Partnerzy serwisu:

Wzmocniony skład pociągu Warszawa – Kijów

jar, Rynek Kolejowy 05.10.2018 40

Wzmocniony skład pociągu Warszawa – Kijów
fot. jar (2017)
Pociąg międzynarodowy „Kiev Express” od pewnego czasu został wzmocniony dodatkowym wagonem. PKP Intercity potwierdziło tę informacje, wskazując na wzrost frekwencji. Jednak dodatkowy wagon będzie prowadzony jedynie do połowy tego miesiąca.
Kiev Express z dodatkowym wagonem

Pociąg nr 67/68 „Kiev Express” relacji Warszawa Zachodnia – Kijów, który w ruchu krajowym funkcjonuje jako IC nr 12101/21101 Chełmianin, stanowi jedyne bezpośrednie kolejowe połączenie pasażerskie między stolicami Ukrainy i Polski. Jak zauważył czytelnik naszego portalu, ostatnio regularnie kursuje w składzie złożonym z 4 wagonów sypialnych, dostępnych w ruchu międzynarodowym. Jeszcze w maju tego roku skład był krótszy. Wskazuje to na zwiększenie liczby zainteresowania tym połączeniem.

Spostrzeżenie czytelnika potwierdza Piotr Mazur z Biura Prasowego PKP Intercity. – Ze względu na okresowy wzrost frekwencji w pociągu nr 67/68 "Kiev Express", od rozkładu jazdy 2017/2018 ten skład jest uzupełniany o dodatkowy wagon w ustalonych terminach. Jeden z nich przypadł na okres wakacyjny i jest kontynuowany do drugiej połowy października – wyjaśnia. Jak wynika z dostępnego na stronie przewoźnika zestawienia składów, przewoźnicy obsługujący połączenie „po ogłoszeniu” gotowi są dołączyć kolejny wagon.

Kijów Specjal

Obok rosnącego zapotrzebowania na przejazdy między Polską a Ukrainą, wpływ na większą frekwencję w pociągu może mieć również obniżenie cen biletów. Przed rokiem m.in. na to nocne połączenie wprowadzono ofertę Kijów Specjal. Dzięki niej ceny biletów spadły prawie o połowę. Promocja dotyczy również połączenia międzynarodowego PKP IC z Przemyśla do Kijowa.

Kiev Express a ograniczenia między Chełmem a Kowlem

Jak informowaliśmy na naszym portalu, od początku września ograniczono ofertę w ruchu międzynarodowym z Chełma do Kowla i Zdołbunowa. Po odwołaniu popołudniowego połączenia, obecnie kursuje tam tylko jedna para pociągów .

Po tej trasie kursuje wprawdzie Kiev Express, jednak nie obsługuje on stacji na Ukrainie, na których zatrzymywały się pociągi międzynarodowe zaczynające jazdę w Chełmie. Stąd, jak zapewnia Piotr Mazur, wzmocnienie składu Kiev Express nie było powiązane z odwołaniem pociągów kursujących w ruchu międzynarodowym na krótszych odcinkach.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony